"Північний потік – 2" досяг Швеції

Станом на 23 грудня прокладено приблизно 370 км газопроводу "Північний потік – 2"
Фото: ЕРА

Прогнозують, що будівництво газопроводу "Північний потік – 2" в економічній зоні Швеції буде тривати до літа 2019 року.

Газопровід "Північний потік – 2" досяг Швеції. Про це 23 грудня повідомило Sveriges Radio.

Почалося встановлення труб газопроводу в економічній зоні Швеції на Балтійському морі.

Труби для газопроводу зберігають у шведському порту Карлсгамн, прогнозують, що встановлення буде тривати до літа 2019 року.

Станом на 23 грудня прокладено приблизно 370 км газопроводу "Північний потік – 2". У компанії Nord Stream 2 зазначили, що реалізація проекту "Північний потік – 2" відбувається за графіком.

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

Данія поки не дозволила прокладати трубопровід через свою територію. Оператор проекту запропонував побудувати трубопровід в обхід цієї країни.

Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

12 листопада міністр закордонних справ Павло Клімкін і американська делегація на чолі з міністром енергетики США Ріком Перрі домовилися, що країни будуть спільними зусиллями протидіяти реалізації проекту "Північний потік – 2".

Після інциденту із захопленням російськими силовиками українських військових кораблів у Чорному морі в Держдепартаменті зазначили, що США будуть говорити з Євросоюзом про ймовірне закриття "Північного потоку – 2".

11 грудня стало відомо, що у Конгресі США ухвалили резолюцію проти "Північного потоку – 2". 12 грудня Європейський парламент ухвалив резолюцію, у якій критикує будівництво газопроводу.