"Північний потік – 2" завдасть нищівного удару по енергобезпеці Європи – міністр енергетики США
Після будівництва газопроводу "Північний потік – 2" Москва матиме такий вплив, який буде загрожувати "енергетичній різноманітності та безпеці Європи", заявив міністр енергетики США Рік Перрі.
Міністр енергетики США Рік Перрі вважає, що газопровід "Північний потік – 2" посилить вплив Росії на зовнішню політику європейських країн. Як повідомляє агентство Delfi, про це він заявив на енергетичному форумі у Вільнюсі.
"Північний потік – 2" завдасть нищівного удару по енергетичній різноманітності та безпеці Європи", – сказав він.
Перрі зазначив, що газопровід "стане єдиним джерелом постачання з однієї країни, яка постачатиме цей газ одним маршрутом, використовуючи залежні держави". Він додав, що Москва зможе скористатися своїм вигідним становищем, щоб впливати на них.
Міністр наголосив, що посилити енергетичну безпеку Європи може скраплений природний газ зі США.
За його словами, Сполучені Штати намагатимуться зміцнити зв'язки в енергетиці з європейськими державами. Для цього буде сформовано чотири робочі групи, які відповідатимуть за ефективність енергетики, поновлювані джерела енергії, ядерну енергетику, безпеку постачання й захист критичної інфраструктури.
Також Вашингтон має намір створити експертні команди, які будуть допомагати країнам ідентифікувати прогалини в енергосистемах.
"Північний потік – 2" – газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проєкту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проєкту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.
Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.