Пєсков: Санкції США – це не дурниці
У Росії немає важелів, здатних змусити США відмовитися від політики введення санкцій проти РФ, заявив речник Кремля Дмитро Пєсков.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив в інтерв'ю російському виданню "Аргументы и факты", опублікованому 15 січня, що санкції США проти Росії – це не "дурниці".
За словами Пєскова, "Америка потрапила в унікальну для себе ситуацію: там розкол і в суспільстві, і в уряді", і наслідком цього є "складні умови", у яких доводиться працювати президенту США Дональду Трампу.
"Санкції – це не дурниці, а дуже серйозна річ. Ось, наприклад, нам погрожують обмеженнями у зв'язку з реалізацією проекту "Північний потік – 2". Це неприхована спроба забезпечити конкурентну перевагу для американського скрапленого газу, який дорожчий за російський. І змусити європейців купувати саме його", – сказав Пєсков.
На запитання, чи може РФ зробити так, щоб запровадження санкцій проти Росії стало для США болючим, Пєсков відповів: "Не забувайте, що Росія вже понад 40 років живе під різними обмеженнями, зокрема і з боку США".
"У 1974 році було ухвалено поправку Джексона – Веніка. Щойно її скасували, відразу з'явився "закон Магнітського". І таке інше. Але попри те, що у США – найбільша у світі економіка, у них немає інструментів, які можуть змусити Росію відмовитися від своєї суверенної політики. Залучивши навіть такий арсенал усіляких обмежень, американці із цим завданням не впоралися. Санкції ж нічого не змінили! Точно так само й у нас немає важелів, здатних змусити американців відмовитися від своєї лінії", – заявив речник Кремля.
Із 2014 року США ввели проти Росії кілька пакетів санкцій: у зв'язку з окупацією Криму, агресією на Донбасі і втручанням у президентські вибори в Америці 2016 року. Пакети обмежувальних заходів торкнулися фізичних і юридичних осіб РФ, пов'язаних, на думку США, з незаконною діяльністю.
Після інциденту із захопленням російськими силовиками українських військових кораблів у Чорному морі в американському Держдепартаменті зазначили, що США будуть говорити з Євросоюзом про можливе закриття "Північного потоку – 2". 11 грудня члени Палати представників Конгресу США ухвалили резолюцію проти будівництва цього газопроводу.
Німецьке видання Handelsblatt 6 січня 2019 року повідомило з посиланням на джерела, що Сполучені Штати можуть запровадити санкції щодо швейцарської компанії Allseas та італійської Saipem за участь у будівництві газопроводу "Північний потік – 2". Allseas і Saipem – спеціалізовані будівельні компанії, які прокладають трубопроводи по морському дну.
Посол США в Німеччині Річард Гренелл 3 січня розіслав німецьким концернам листи, у яких пригрозив їм санкціями у разі продовження будівництва газопроводу "Північний потік – 2". Уривки листа опублікувала 13 січня німецька газета Bild.