Половцями і печенігами Путін повністю відвернув увагу від головного сенсу своєї промови – Бєлковський
Президент РФ Володимир Путін говорив не тільки про половців із печенігами, а й про те, що під час карантину реальної фінансової допомоги бізнесу не буде, проте запам'ятали тільки печенігів і половців, зазначив російський політолог Станіслав Бєлковський.
Згадкою про половців і печенігів, з якими нібито впоралася Росія, президент РФ Володимир Путін 8 квітня відволік увагу громадян. Таку думку 11 квітня в ефірі радіостанції "Эхо Москвы" висловив російський політолог Станіслав Бєлковський.
"Цей виступ уже не раз оцінювали. Я хотів би виділити найважливіше. Треба сказати, що Володимир Володимирович Путін знову показав себе блискучим піарником. Узявши у свій виступ ковзну цитату з легендарного адвоката Федора Плєвако про половців і печенігів – це всі вже знають, тому я не розшифровуватиму (в оригіналі йдуть половці, печеніги, татари і поляки; звичайно, татар і поляків Путін згадувати не міг, тому методом виключення залишилися самі половці і печеніги) – він тим самим повністю відвернув увагу від головного сенсу своєї промови. Бо половців і печенігів обговорили всі, а що ще, крім цього, сказав Путін, не обговорив майже ніхто", – сказав політолог.
За його словами, глава Кремля сказав головне – "реальної фінансової допомоги малому і середньому бізнесу та громадянам Росії в період так званого карантину не буде".
"Виплутуйтеся всі самі. У Японії виділено $1 трлн на підтримку населення і бізнесу на період карантину. У Німеччині – €600 млрд. Там по €5 тис. отримують фізичні особи, кредити на мільйони євро на дуже пільгових умовах обіцяно підприємствам малого та середнього бізнесу, на яких, власне, і тримається економіка. Володимир Путін фінансових резервів країни ні населенню, ні малому і середньому бізнесу не віддасть. Це було дуже чітко сформульовано", – пояснив Бєлковський.
Він зазначив, що Путін "виходить зі своєї базової життєвої філософії, згідно з якою давати гроші російській людині в руки не можна – вона їх проп'є в прямому чи переносному сенсі".
Путін сказав про половців і печенігів 8 квітня на селекторній нараді, присвяченій коронавірусу. "Наша країна неодноразово проходила через серйозні випробування: і печеніги її шматували, і половці, – з усім упоралася Росія. Переможемо і цю заразу коронавірусну", – сказав він.
Набіги кочових племен печенігів на Київську Русь припинилися після 1036 року, коли печенізькі війська розбив під Києвом київський князь Ярослав. Половецькі набіги на Русь тривали приблизно з XI і до XIII століття, коли почалася монгольська навала.
Російська держава зі свого боку стала називатися Російським царством із 1547 року, Росією – із 1654-го. Велике князівство Московське, яке у XV столітті стало центром єдиної російської держави, активно почало розвиватися в середині XIII століття.