Позиція Сенату США очевидна – вони хочуть обмежити повноваження Трампа – Огризко G

Огризко: Наразі ситуація з розряду "тягни-штовхай"
Фото: EPA

Розширення санкцій проти РФ затягують через незгоду серед членів Конгресу США щодо обмеження повноважень американського президента Дональда Трампа, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Рішення Палати представників Конгресу США відхилити законопроект про розширення санкцій проти РФ не пов'язане з технічними помилками в документі чи порушенням регламентних процедур, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

"Звичайно, річ не в технічних помилках. Думаю, іде пошук консенсусу в плані того, наскільки можна обмежувати повноваження президента в питаннях зовнішньої політики США. Саме це – головний момент. Тобто проблема не в тому, що в законопроекті десь неправильно поставили крапку чи кому. Регламентні процедури тут ні до чого. На жаль, поки що не вдалося домовитися щодо компетенції президента США Дональда Трампа в питаннях зовнішньої політики. Позиція Сенату США очевидна – вони хочуть обмежити повноваження Трампа. Білий дім і його прихильники в Конгресі на це, зрозуміло, не згодні", – зазначив Огризко.

Він не виключає, що американські конгресмени можуть не встигнути ухвалити законопроект про розширення антиросійських санкцій до літніх канікул.

"Наразі ситуація з розряду "тягни-штовхай". Американські політики намагаються знайти щось середнє між дуже різкою позицією, яку зайняв Сенат, і можливістю Трампа робити все, що він захоче. Компромісу не знайдено, тому введення санкцій і затягують. Як довго збережеться така ситуація, прогнозувати складно. Щоб прихильники радикальної позиції дістали суттєву підтримку, має відбутися якась знакова подія, яка би підтверджувала, що вони мають рацію. В іншому разі конгресмени просто розійдуться на літні канікули та ця тема зависне в повітрі", – підкреслив Огризко.

15 червня Сенат ухвалив законопроект про нові санкції проти Ірану та Росії. Законопроект уводить обмеження проти осіб та організацій, які сприяють кібератакам, а також стоять за наданням озброєнь уряду Сирії. Санкції можуть уплинути на гірничовидобувний, металургійний, судноплавний та інші сектори російської економіки. Для остаточного затвердження ініціативу має підтримати Палата представників, після чого законопроект надійде на затвердження президенту.

26 червня офіційний представник Білого дому Шон Спайсер заявив, що Сенат допустив порушення процедури під час ухвалення законопроекту про посилення санкційного тиску.

10 липня директор із законодавчих питань Білого дому Марк Шорт зазначив, що адміністрація Дональда Трампа підтримує введення нових економічних санкцій щодо Росії й Ірану, проте виступає проти обмежень повноважень президента, які передбачає проект.

14 липня Палата представників Конгресу США відхилила законопроект про антиросійські санкції. Конгресмени Республіканської партії вимагали переписати законопроект, посилаючись на технічні помилки в документі. Вони наполягають на внесенні до тексту законопроекту згадки про санкції проти Північної Кореї. У відповідь демократи припустили, що їхні опоненти навмисно затягують обговорення законопроекту.