Прем'єр Македонії закликав громадян підтримати перейменування країни на референдумі, щоб уникнути ізоляції
Якщо більшість на референдумі про перейменування Македонії скаже "так", це "побудує взаємне європейське майбутнє" на Балканах, упевнений прем'єр країни Зоран Заєв.
Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв в інтерв'ю агенції AFP, яке вийшло 16 вересня, закликав своїх співвітчизників підтримати на референдумі перейменування країни на Республіку Північна Македонія.
Заєв зазначив, що, якщо громадяни не підтримають перейменування, це загрожує країні ізоляцією і поверненням до "темних часів". Водночас, якщо більшість скаже "так", це "побудує взаємне європейське майбутнє" на Балканах.
Майбутнє країни – у складі ЄС і НАТО, переконаний політик.
Суперечка щодо назви Македонії тривала понад 25 років. Греція послідовно блокувала євроінтеграційні прагнення Македонії, протестуючи проти назви цієї держави, яку в Афінах вважали грецьким етнонімом. Однак 12 червня 2018 року було оголошено, що новою конституційною назвою Республіки Македонія стане "Північна Македонія".
Греція схвалила цей варіант. Домовленість привітали в НАТО і Європейському союзі.
У Скоп'є відбулися мітинги проти перейменування держави. Президент Македонії відмовився підписувати рішення уряду країни, але парламенту вдалося подолати його вето.
На референдумі, який відбудеться в Македонії 30 вересня, громадянам країни поставлять запитання: "Чи підтримуєте ви членство в НАТО і ЄС, приймаючи угоду про назву між Республікою Македонія та Грецією?"