Презентація повної версії доповіді Мюллера. Генпрокурор США підтвердив відсутність змови Трампа з РФ
Спецпрокурор Роберт Мюллер не виявив доказів того, що хто-небудь з оточення Дональда Трампа вступав у змову з російським урядом або "фабрикою тролів" напередодні виборів президента США 2016 року. Про це заявив генпрокурор Вільям Барр.
Генеральний прокурор США Вільям Барр підтвердив, що слідство не виявило жодних доказів змови між виборчим штабом Дональда Трампа і Росією. Про це він заявив 18 квітня на прес-конференції у Вашингтоні, що передувала оприлюдненню в Конгресі відредагованої доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера, повідомляє "Голос Америки".
За словами Барра, спецпрокурор не виявив доказів того, що хто-небудь, пов'язаний із передвиборчим штабом Трампа, або будь-який громадянин США вступав у змову з російським урядом, а також із російським "Агентством интернет-исследований" (відомим як "фабрика тролів"), або координував із ними свої дії.
Мюллер також не виявив, що хто-небудь з оточення Трампа незаконно розповсюджував електронні листи, про які стало відомо внаслідок зламу комп'ютерних систем Національного комітету Демократичної партії. У США переконані, що до цього зламу причетні російські спецслужби. Доповідь Мюллера доводить, що російський уряд прагнув втрутитися у вибори 2016 року, зазначив Барр.
Мюллер із травня 2017 року розслідував ймовірну змову оточення президента США з Кремлем. Кримінальні справи порушено проти десятків людей, включно із колишнім главою виборчої кампанії Трампа Полом Манафортом і колишнім радником Трампа з питань національної безпеки Майклом Флінном. Трамп називав розслідування Мюллера незаконним.
14 березня 2019 року Палата представників Конгресу США одноголосно проголосувала за резолюцію про публікацію доповіді Мюллера.
22 березня стало відомо про завершення Мюллером розслідування.
24 березня Барр надіслав Конгресу лист. У ньому було зазначено, що розслідування ймовірного втручання Росії у президентські вибори у США 2016 року, яке проводив спеціальний прокурор США Роберт Мюллер, не виявило доказів свідомої змови президента Дональда Трампа і співробітників його передвиборчого штабу з Росією. Також команда Мюллера не змогла довести, що президент США протидіяв правосуддю. Однак факт втручання Росії у вибори під сумнів не ставили.
Відредаговану версію доповіді Мюллера презентують у Конгресі 18 квітня. Доповідь із незначними купюрами також буде опубліковано для громадськості.