Проєвропейський уряд Молдови йде у відставку
Парламент підтримав ініціативу Партії соціалістів оголосити вотум недовіри уряду прем'єр-міністерки Маї Санду.
12 листопада парламент Молдови відправив уряд прем'єр-міністерки Маї Санду у відставку, повідомив Newsmaker.
На пленарному засіданні парламент підтримав ініціативу Партії соціалістів оголосити вотум недовіри уряду. "За" проголосувало 63 депутати зі 101.
Санду виступила перед парламентаріями і звинуватила їх у тому, що вони бояться сильного уряду, який виконав узяті на себе зобов'язання й розблокував зовнішнє фінансування.
Під час голосування під будівлею парламенту зібралися прибічники Санду, які звинуватили соціалістів і президента Ігоря Додона в тому, що вони заважають працювати прем'єр-міністерці. Про Санду демонстранти відгукувалися як про "єдину надію народу". Усього під парламентом зібралося приблизно 300 осіб.
Партія соціалістів 8 листопада зареєструвала ініціативу про оголошення вотуму недовіри уряду. Причиною стало те, що уряд узяв на себе відповідальність за внесення поправок у закон "Про прокуратуру", згідно з яким прем'єр-міністр може висувати кандидатів на посаду генерального прокурора.
8 червня, після того як Конституційний суд Молдови вирішив, що парламент країни слід розпустити через нездатність протягом 90 днів сформувати уряд, на екстреному засіданні парламенту депутати обрали уряд країни, призначивши прем'єр-міністром лідерку партії "Дія і солідарність" (PAS, входить у блок Acum) Маю Санду. Європейський союз заявив, що готовий працювати з новим урядом Молдови.
До 14 червня в Молдові було два уряди – Санду і Павела Філіпа.
14 червня Демократична партія Молдови відмовилася від влади, а уряд Філіпа пішов у відставку в повному складі.
15 червня Конституційний суд Молдови скасував свої рішення про нелегітимність дій парламенту, які призвели до появи двох урядів і політичної кризи.