Проросійська партія організувала в Чорногорії марш у жовтих жилетах
Чорногорська партія "Демократичний фронт" вимагає звільнення двох своїх лідерів, узятих під варту у справі про хабарництво.
Більше ніж тисяча прибічників опозиційної партії "Демократичний фронт" 9 грудня провела хід і мітинг у жовтих жилетах у столиці Чорногорії Подгориці, повідомляють Vijesti.
Присутні вимагали звільнення лідерів партії, членів парламенту Небойши Медоєвича і Мілана Кнежевича, узятих під арешт за відмову свідчити у справі про отримання хабара спеціальним прокурором Мілівоє Катнічем.
Голова "Демократичного фронту" Андрій Мандич заявив, що якщо його соратників не відпустять 12 грудня, опозиція блокує парламент та організує масові акції протесту в столиці та великих містах.
Колишній глава МВС Чорногорії Горан Данілович, що підтримує опозицію, сказав на мітингу, що чорногорці наділи жилети, які стали "символом опору" європейської бідноти.
У зв'язку з рішенням уряду Франції підняти із 2019 року податок на дизельне паливо і бензин у Франції в середині листопада почалися акції протесту, які незабаром переросли у заворушення.
Протестувальників назвали "жовтими жилетами", оскільки мітингувальники одягнені у флуоресцентні жилети, які мають бути в усіх автомобілях Франції.
5 грудня президент Франції Еммануель Макрон на тлі масових акцій протесту відмовився від планів підняти податок на паливо. Однак протести не припинилися.
"Демократичний фронт" Чорногорії вважають проросійською партією. 16 жовтня 2016 року в країні відбулися вибори до парламенту, на яких перемогу здобула керівна Демократична партія соціалістів. Того самого дня група екстремістів, яких координували громадяни Росії, які перебували в Сербії, спробувала здійснити теракти в центрі столиці, заарештувати або вбити тодішнього прем'єра Міло Джукановича з метою привести до влади "Демократичний фронт".
У вербуванні екстремістів влада Чорногорії підозрює офіцерів російської розвідки, відомих як Едуард Шишмаков і Володимир Попов. Вони переховуються в Росії. Обвинувачення також висунуто дев'яти громадянам Сербії та трьом чорногорцям.