Путін: Ділові партнери Браудера незаконно заробили в Росії понад $1,5 млрд. $400 млн спрямували на виборчу кампанію Клінтон
За даними російського слідства, ділові партнери голови фонду Hermitage Capital, британського фінансиста Вільяма Браудера незаконно заробили в Росії більше ніж $1,5 млрд і вивели їх у США, витративши частину коштів на виборчу кампанію кандидата у президенти США Гілларі Клінтон, заявив президент РФ Володимир Путін. За його словами, є підстави вважати, що ці незаконні оборудки супроводжували співробітники спецслужб США.
Ділові партнери голови фонду Hermitage Capital, британського фінансиста Вільяма Браудера витратили частину зароблених у Росії коштів на виборчу кампанію кандидата у президенти США, екс-держсекретаря Гілларі Клінтон, сказав президент РФ Володимир Путін під час прес-конференції з президентом США Дональдом Трампом у Гельсінкі, розшифрування якої опубліковано на сайті Кремля.
"За даними нашого слідства, група осіб, ділові партнери пана Браудера, незаконно заробили в Росії більше ніж $1,5 млрд, не заплатили податків ні в Росії, ні у Сполучених Штатах, але гроші ці у Сполучені Штати перевели: $400 млн спрямували на виборчу кампанію пані Клінтон. Це офіційні дані, які в їхніх звітах присутні. 400 млн спрямували. Але це їхня справа, можливо, вони зробили це легально, але гроші отримали нелегально", – заявив він.
За словами Путіна, є підстави вважати, що "деякі співробітники спецслужб Сполучених Штатів супроводжували ці незаконні оборудки".
Він сказав, що Росія порушить питання про їх допит, якщо американська сторона скористається пропозицією, щоб російські правоохоронці допитали підозрюваних у втручанні у вибори у США співробітників Головного розвідувального управління Генерального штабу РФ за запитом спецпрокурора США Роберта Мюллера за присутності американських представників.
Браудер – засновник фонду Hermitage Capital. Він працював у Росії із середини 1990-х і був одним із найбільших іноземних інвесторів у російську економіку. Із 2005 року Браудеру заборонено в'їзд у РФ.
У Hermitage Capital аудитором працював юрист Сергій Магнітський, який помер у 2009 році в московському СІЗО. Свій арешт він пов'язував із тим, що розкрив корупційні схеми з повернення податків, до яких були причетні співробітники російських правоохоронних органів.
У Росії Браудера було двічі заочно засуджено й обидва рази до дев'яти років колонії (за обвинуваченням у податкових махінаціях і несплаті податків).
Браудер був одним з ініціаторів ухвалення у США "закону Магнітського", який передбачає візові та економічні санкції щодо росіян, причетних, на думку Вашингтона, до порушень прав людини. Схожі закони ухвалено в Канаді, Естонії, Латвії та Литві.
Засновник фонду Hermitage Capital часто критикує російську владу. Він уважає президента Росії найбагатшою людиною у світі й оцінює його статки у $200 млрд.
Колишній агент КДБ Борис Карпічков в інтерв'ю Bloomberg у березні 2018 року розповів про існування списку з восьми осіб, яких, за його словами, збираються вбити російські спецслужби. У цьому списку є Браудер.