Група депутатів британського парламенту закликає припинити доступ Росії до баз Інтерполу через затримання Браудера
Члени парламенту Великобританії закликали міністра внутрішніх справ Саджида Джавіда вжити заходів у зв'язку зі спробами Росії домогтися арешту голови фонду Hermitage Capital, британського фінансиста Вільяма Браудера.
Група депутатів британського парламенту закликає припинити доступ Росії до баз даних Інтерполу після історії із затриманням іспанською поліцією голови фонду Hermitage Capital, британського фінансиста Вільяма Браудера, повідомив The Telegraph 2 червня.
Вони збираються звернутися до міністра внутрішніх справ Великобританії Саджида Джавіда з проханням вжити заходів у зв'язку зі спробами Росії домогтися арешту Браудера.
На думку одного з авторів цього листа, парламентарія Річарда Бенйона, Росія зловживає системою Інтерполу, намагаючись затримати фінансиста. Він підкреслив, що Браудер є громадянином Великобританії.
Лист мають намір підписати парламентарії Том Тугендет, Ендрю Мітчелл, Том Брейк та інші.
30 травня Браудер повідомив про затримання в Мадриді за запитом Росії. Того самого дня його відпустили.
Браудер – засновник фонду Hermitage Capital. Він працював у Росії із середини 1990-х і був одним із найбільших іноземних інвесторів в російську економіку. Із 2005 року Браудеру заборонено в'їзд до РФ.
У Hermitage Capital аудитором працював юрист Сергій Магнітський, який помер у 2009 році в московському СІЗО. Свій арешт він пов'язував із тим, що розкрив корупційні схеми з повернення податків, до яких були причетні співробітники російських правоохоронних органів.
У Росії Браудера було двічі заочно засуджено й обидва рази до дев'яти років колонії (за обвинуваченням у податкових махінаціях і несплаті податків). "Ведомости" нагадують, що у 2014 році російська влада оголосили Браудера в міжнародний розшук. Після цього Росія неодноразово заносила фінансиста до бази Інтерполу, але Інтерпол відхиляв російський ордер на арешт, востаннє це сталося в жовтні 2017-го.
Браудер був одним з ініціаторів ухвалення у США "закону Магнітського", який передбачає візові та економічні санкції щодо росіян, причетних, на думку Вашингтона, до порушень прав людини. Схожі закони ухвалили в Канаді, Естонії, Латвії та Литві.
Засновник фонду Hermitage Capital часто критикує російську владу. Він уважає президента Росії найбагатшою людиною у світі й оцінює його статки у $200 млрд.
Колишній агент КДБ Борис Карпічков в інтерв'ю Bloomberg у березні 2018 року розповів про наявність списку з восьми осіб, яких, за його словами, збираються вбити російські спецслужби. У цьому списку є Браудер.