США анулювали візу засновника Hermitage Capital Браудера, який стверджував, що Путін може потрапити під дію "акта Магнітського"
Американську візу британського бізнесмена Вільяма Браудера анулювали. Бізнесмен заявляв, що найважливіше зовнішньополітичне завдання президента Росії Володимира Путіна – добитися скасування "акта Магнітського", ухваленого у США 2012 року, оскільки лідер Кремля особисто ризикує потрапити під дію закону.
Американську візу засновника компанії Hermitage Capital, британського бізнесмена Вільяма Браудера анулювали після того, як Росія занесла його в базу Інтерполу. Про це Браудер написав у своєму Twitter.
За його словами, не тільки президент Росії Володимир Путін вніс його в базу даних Інтерполу. "США одночасно відкликали мою візу", – повідомив Браудер.
Він додав, що це "сталося того дня, коли росіяни видали свій п'ятий ордер на арешт Інтерполом".
Екс-посол США в Росії Майкл Макфол назвав ситуацію "обурливою" і закликав американську владу "не приєднуватися до путінської кампанії проти Білла Браудера".
Браудер був одним із ініціаторів ухвалення у США і Канаді "актів Магнітського". Ці закони названо на честь юриста заснованої бізнесменом компанії Hermitage Capital Сергія Магнітського.
Браудер передбачає, що "найважливіше зовнішньополітичне завдання" Путіна – добитися скасування "акта Магнітського", який ухвалений у США 2012 року і дає право вводити санкції проти російських громадян і компаній, причетних до грубих порушень прав людини. Браудер стверджує, що президент РФ особисто ризикує потрапити під дію закону. Бізнесмен уважає президента Росії найбагатшою людиною у світі й оцінює його статки в $200 млрд.
За його словами, щоб уникнути цього, у 2016 році юрист Наталія Весельницька зустрічалася у США з конгресменами і сином нинішнього президента країни Дональдом Трампом – молодшим.
Із 2015 року у РФ щодо Браудера розслідують кримінальну справу за фактом "захоплення активів великих російських підприємств".
Браудер виступає за поширення на Великобританію "закону Магнітського". Він зазначав, що у нього є докази виведення в Європу доходів від шахрайських дій громадян Росії на $230 млн.
Аудитор Hermitage Capital Сергій Магнітський, який заявив про існування цих схем, помер у 2009 році у слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років. В акті про смерть зазначено, що Магнітський помер від токсичного шоку і гострої серцевої недостатності з діагнозом гострий панкреатит і закрита черепно-мозкова травма. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан здоров'я аудитора, щоб змусити його замовкнути.