У Росії британського бізнесмена Браудера обвинувачують у трьох убивствах

Браудер був одним із ініціаторів ухвалення у США і Канаді "актів Магнітського"
Фото: Bill Browder / Twitter

Російське слідство підозрює голову британського інвестиційного фонду Hermitage Capital Вільяма Браудера в убивстві 63-річного Октая Гасанова, 55-річного Валерія Курочкіна і 67-річного Сергія Коробейнікова, пише The Guardian.

У Росії голову британського інвестиційного фонду Hermitage Capital Вільяма Браудера обвинувачують у трьох убивствах, повідомляє британське видання The Guardian із посиланням на матеріали суду.

Наголошують, що всі три випадки пов'язані із шахрайством, яке розкрив аудитор Hermitage Capital Сергій Магнітський 2008 року. Згодом його відправили до в'язниці, де він і помер. Імовірно, адвоката катували.

У документах суду, які датовані квітнем 2016 року, йдеться, що смерті "мали насильницький характер і сталися внаслідок зумисних дій". Загиблі – 63-річний Октай Гасанов, 55-річний Валерій Курочкін та 67-річний Сергій Коробейніков, наголошено в матеріалах. Їх убили у 2007 і 2008 роках. Видання зазначає, що Браудер не відвідував Росії з 2005 року, оскільки йому заборонили в'їзд.

The Guardian пише, що всі троє вбитих були пов'язані з організованою злочинною групою, яка, ймовірно, сприяла податковому шахрайству.

У матеріалах суду йдеться, що Гасанова знайшли мертвим у його квартирі в Москві в жовтні 2007 року. Причина смерті невідома. Курочкіна було знайдено мертвим біля аеропорту Бориспіль у Києві у квітні 2008 року. У свідоцтві про смерть указано, що це сталося від цирозу.

Шість місяців потому, 24 вересня, Коробейніков помер унаслідок падіння з високої будівлі.

Браудер був одним із ініціаторів ухвалення в США і Канаді "актів Магнітського". Ці закони названо на честь юриста заснованої бізнесменом компанії Hermitage Capital Сергія Магнітського.

Браудер заявляв, що "найважливіше зовнішньополітичне завдання" президента Росії Володимира Путіна – домогтися скасування "акта Магнітського", ухваленого в США 2012 року, який дає право вводити санкції проти російських громадян і компаній, причетних до грубих порушень прав людини. Браудер стверджує, що президент РФ особисто ризикує потрапити під дію закону. Бізнесмен уважає президента Росії найбагатшою людиною у світі й оцінює його статки в $200 млрд.

За його словами, щоб уникнути цього, 2016 року юрист Наталія Весельницька зустрічалася у США з конгресменами і сином нинішнього президента країни Дональдом Трампом – молодшим.

Із 2015 року в РФ розслідують кримінальну справу щодо Браудера за фактом "захоплення активів великих російських підприємств".

Браудер виступає за поширення на Великобританію "закону Магнітського". Він заявляв, що у нього є докази виведення до Європи доходів від шахрайських дій громадян Росії на $230 млн.

Аудитор Hermitage Capital Сергій Магнітський, який заявив про існування цих схем, помер 2009 року в слідчому ізоляторі Москви, коли йому було 37 років. В акті про смерть вказано, що Магнітський помер від токсичного шоку і гострої серцевої недостатності з діагнозом "гострий панкреатит і закрита черепно-мозкова травма". Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров'я, щоб змусити його замовкнути.