Путін: Ми поки не бачимо, що санкції будуть скасовувати. Тому спіть спокійно
Президент Росії Володимир Путін заявив російському фермеру, що протягом найближчих років не бачить підстав для скасування санкцій Заходу і санкцій РФ у відповідь.
За російські антисанкції проти західних виробників потрібно дякувати американцям. Про це заявив президент Росії Володимир Путін під час виступу на форумі "Валдай" у Сочі. Виступ транслювали на каналі "Россия 24".
Так президент РФ відреагував на репліку фермера з Підмосков'я, який почав дякувати за санкції президенту. Зокрема фермер розповів, що завдяки протекціонізму і "щиту у вигляді санкцій" у нього швидко зростає виробництво. І запитав Путіна, чи може він "спокійно спати кілька років" і не боятися скасування санкцій.
"Ми поки не бачимо, що щось будуть скасовувати. Тому спіть спокійно. Чим довше це триває, тим менше шансів у тих, хто пішов із нашого ринку, на нього повернутися", – заявив Путін.
Президент РФ додав, що, незважаючи на санкції, російським виробникам треба бути готовими до конкуренції.
"Не можна постійно відштовхуватися від того, що ми будемо затискати, хапати й не пускати, створювати ексклюзивні умови на внутрішньому ринку, бо якщо ми це зробимо, урешті-решт якість ваша буде падати... Потрібно створювати конкуренцію на ринку. Але, щонайменше, потрібно створювати конкуренцію на внутрішньому ринку", – підсумував він.
Після анексії Криму РФ і початку бойових дій на Донбасі навесні 2014 року Європейський союз за кілька етапів увів економічні санкції проти Росії. У відповідь із 7 серпня 2014 року у РФ було запроваджено продовольче ембарго щодо продукції зі США, країн ЄС, Австралії, Норвегії та Канади. Із 13 серпня 2015 року до списку було внесено Албанію, Чорногорію, Ісландію, Ліхтенштейн, які приєдналися до антиросійських санкцій.
Із 2016 року Росія скасувала режим зони вільної торгівлі щодо України та також увела продовольче ембарго. Це рішення керівництва РФ стало реакцією на початок дії з 1 січня зони вільної торгівлі між Україною та Європейським союзом.
Як повідомляв "Интерфакс" із посиланням на дані Россільгоспнагляду, станом на початок серпня 2018 року в Росії було знищено понад 26 тис. тонн санкційної продукції.