Путін підтримав ідею прописати в конституції РФ норму про неприпустимість "фальсифікації історії" Другої світової
Під час обговорення поправок до конституції Росії лунала ідея закріплення статусу країни як держави – переможниці у Другій світовій війні. Президент РФ Володимир Путін заявив, що необхідно протистояти "спробам украсти перемогу".
Президент Росії Володимир Путін вважає доречним прописати в конституції країни норму про неприпустимість фальсифікації історії та применшення значення перемоги у Другій світовій війні. Про це він заявив 26 лютого на зустрічі з робочою групою з підготовки пропозицій про внесення поправок до конституції, повідомляє ТАСС.
Путін зазначив, що спроби "вкрасти" у країни перемогу у Другій світовій війні роблять, "але це неможливо". Він вважає, що потрібно "активно протистояти" таким спробам і буде "доречно це так акуратно відбити і в основному законі країни".
Так глава держави прокоментував виступ члена робочої групи, голови комітету Держдуми з освіти і науки В'ячеслава Ніконова. Як повідомив парламентарій, у нову версію конституції планують внести фразу, що "Російська Федерація вшановує пам'ять захисників вітчизни, захищає історичну правду, не допускає фальсифікації історії, применшення значення подвигу народу під час захисту вітчизни".
Під час обговорення робоча група також пропонувала закріпити в основному законі РФ статус держави – переможниці у Другій світовій війні.
15 січня Путін звернувся з посланням до Федеральних зборів, під час якого запропонував внести низку змін у конституцію, провівши щодо цього всенародний референдум. За його словами, зміни дадуть можливість гарантувати "безумовний суверенітет" російського народу.
20 січня російський президент подав проєкт закону про поправку до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його було одноголосно ухвалено в першому читанні 23 січня.
У документі, зокрема, пропонують унеможливити обіймати посаду глави держави більше ніж два строки, закріпити пріоритет конституції над міжнародним правом, а також розширити повноваження Конституційного суду. 11 лютого комітет Держдуми РФ затвердив поправки до конституції, у разі ухвалення яких Путін після звільнення з посади президента довічно залишатиметься членом Ради Федерації.
Деякі експерти вважають, що в такий спосіб російський лідер намагається розв'язати проблему збереження влади після 2024 року, коли спливає його черговий президентський строк. Путін є президентом РФ із 2000 року з невеликою перервою. За чинною конституцією, він не може балотуватися на посаду глави Кремля у 2024 році.
4 лютого Путін говорив, що поправки до конституції мають намір внести не для продовження його повноважень.