Путін про МН17: Те, що подано як докази провини Росії, нас абсолютно не влаштовує
Слідчі у справі про катастрофу малайзійського Boeing призначили Росію винною за те, що трапилося, водночас російської версії чути не хочуть. Про це заявив президент РФ Володимир Путін.
Президент Росії Володимир Путін заявив, що його не влаштовують висновки міжнародної слідчої групи (JIT) про те, що РФ відповідає за катастрофу літака Malaysia Airlines на Донбасі у 2014 році. Про це Путін сказав на брифінгу в Москві 20 червня, його слова наводить пресслужба Кремля.
"Росія ніколи не ухилялася від відповідальності, якщо на її плечах ця відповідальність лежить. Те, що ми бачили і що подано як докази провини Росії, нас абсолютно не влаштовує. Ми вважаємо, що там немає жодних доказів. І все, що було подано, ні про що не свідчить. У нас є своя версія, ми її подали, але, на жаль, нас ніхто слухати не хоче. І поки не буде реального діалогу, ми не знайдемо і правильної відповіді на ті запитання, які досі залишаються відкритими", – сказав президент РФ.
На його думку, слідчі проігнорували питання про те, хто дозволив польоти пасажирських літаків над зоною бойових дій, а також повідомлення про українські винищувачі в районі катастрофи. Також Путін сумнівається у висновках JIT про те, хто запустив ракету з установки "Бук", яка збила малайзійський Boeing.
"Там дуже багато запитань, розумієте, багато, а на них не відповідають. Просто вибрали один раз і назавжди, призначили винних – і все", – додав він.
Boeing 777, який летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.
28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, яка складається з представників Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування. Згідно з висновками експертів, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака знаряддя повернули у РФ. Версії про причетність українських військових до катастрофи слідчі відкинули.
24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ. Група відновила маршрут, яким перевозили установку.
У травні 2018 року Нідерланди й Австралія офіційно обвинуватили Росію в аварії рейсу MH17.
19 червня 2019 року міжнародна слідча група в Нідерландах оголосила підозри чотирьом причетним до катастрофи рейсу MH17 – колишньому "міністру оборони" угруповання "ДНР" Ігорю Гіркіну, ексголові розвідки "ДНР" Сергію Дубінському, колишньому російському офіцеру Олегу Пулатову та громадянину України, командиру розвідувального батальйону "ГРУ ДНР" Леоніду Харченку.
У російському МЗС заявили, що слідча група висунула "абсолютно голослівні обвинувачення" про причетність РФ і "не продемонструвала жодного конкретного доказу".