Путін заявив, що виступає проти обмеження співпраці Москви та Вашингтона в чутливих для США сферах

Путін: Є низка сфер, у яких США та Росія можуть взаємодіяти
Фото: ЕРА

Президент РФ Володимир Путін уважає, що вислання 755 дипломатів із Росії є достатньою відповіддю американській стороні на нові антиросійські санкції.

У Кремля є можливість обмежити взаємодію зі Сполученими Штатами в чутливих для США сферах, але цього робити поки не варто, заявив президент Росії Володимир Путін в інтерв'ю телеканалу "Россия 1".

За його словами, вислання 755 американських дипломатів із Росії є достатньо чутливою для Вашингтона відповіддю на "нічим не спровоковані" антиросійські санкції.

Проте є низка сфер, у яких, на думку російського президента, США і Росія можуть взаємодіяти, – це область обмеження зброї масового знищення, боротьба з тероризмом, незаконною міграцією і злочинністю.

Путін також розповів, що Кремль неодноразово пропонував США налагодити взаємодію у боротьбі з кіберзлочинністю. "Замість того щоб почати конструктивно працювати, ми тільки чуємо безпідставні звинувачення про втручання у внутрішні справи Сполучених Штатів", – додав російський президент.

Він заявив, що країни мають гарні перспективи у сферах енергетики, авіації, освоєння космосу. "І наші, і американські вчені з цікавістю розглядають можливість спільної роботи з дослідження Венери", – сказав Путін.

Російський президент наголосив, що у Кремля є можливості обмежити взаємодію зі Сполученими Штатами в чутливих для США сферах, але цього "робити не потрібно".

"Це буде шкодити і розвитку міжнародних відносин. І шкодити не тільки російсько-американським відносинам як таким, але й нам буде завдавати якигось збитку. Можна собі уявити теоретично, що колись може настати момент, коли збитки від спроб тиску на Росію будуть співмірними із тими негативними наслідками, які пов'язані з певними обмеженнями нашого співробітництва. Якщо такий момент колись настане, то ми можемо розглянути й інші варіанти відповідей. Але я сподіваюся, що до цього не дійде. Я на сьогодні проти", – заявив російський президент.

25 липня Палата представників Конгресу США підтримала законопроект про нові санкції щодо Росії, Ірану і КНДР. Санкції можуть завдати удару по фінансовому, енергетичному, оборонному та інших секторах російської економіки.

У грудні 2016 року в межах санкційного пакета проти РФ влада США вилучила дві заміські резиденції російських дипломатів у Нью-Йорку та Меріленді. Крім того, Державний департамент США оголосив персонами нон грата 35 російських дипломатів.

У травні 2017 року помічник президента РФ Володимира Путіна Юрій Ушаков заявляв, що Росія очікує повернення російської власності у США, і пригрозив відповідними заходами.

28 липня у відповідь на санкційну політику США російська сторона вирішила призупинити з 1 серпня використання посольством США в Росії всіх складських приміщень на Дорожній вулиці в Москві та дачі у Срібному Бору. Крім того, США запропоновано скоротити кількість американських дипломатів на території РФ відповідно до кількості російських дипломатів у США.