Рада Євросоюзу рекомендувала з 1 липня скасувати обмеження на в'їзд із 14 країн. України у списку немає
Обмеження на в'їзд у Євросоюз Рада ЄС рекомендувала скасувати з 1 липня для Алжиру, Австралії, Канади, Грузії, Японії, Чорногорії, Марокко, Нової Зеландії, Руанди, Сербії, Південної Кореї, Таїланду, Тунісу та Уругваю.
Рада Європейського союзу 30 червня ухвалила рішення рекомендувати країнам ЄС скасувати з 1 липня запроваджені через коронавірус обмеження на в'їзд громадян із 14 країн. Про це поінформував сайт Ради Євросоюзу.
У списку України немає: Алжир, Австралія, Канада, Грузія, Японія, Чорногорія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Сербія, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Уругвай.
"Обмеження на поїздки має бути знято для країн, перерахованих у рекомендації, цей список переглядають і, залежно від обставин, оновлюють що два тижні", – ідеться в повідомленні Ради Євросоюзу.
У пресрелізі наголошують, що йдеться про зовнішні кордони Європейського союзу.
Окремо Рада ЄС згадує Китай. Обмеження щодо громадян цієї країни рекомендують зняти "за умови підтвердження взаємності".
У рішенні уточнюють, що деяких громадян члени Євросоюзу мають право пускати на свою територію. Зокрема, у зону зможуть потрапити українці, які мають право на проживання в ЄС, дипломати та члени сімей громадян Євросоюзу.
У березні більшість країн, зокрема Україна, закрила свої кордони у зв'язку з поширенням COVID-19.
Із 1 липня Європейський союз почне знімати обмеження для громадян країн, де епідемічна ситуація схожа на ЄС або краща, із розрахунком, що ці країни також почнуть впускати громадян ЄС.
Із початку червня в Україні фіксують зростання рівня інфікування коронавірусом. Станом на 30 червня у країні офіційно підтверджено 44 334 випадки зараження, 19 115 осіб вилікували, а 1159 померли.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 10,3 млн, із них більше ніж 5,23 млн вилікували, а понад 505,5 тис. померло.