Радбез ООН проведе засідання через ракетні випробування Північної Кореї – ЗМІ
Ініціаторами проведення засідання Ради Безпеки ООН стали Франція, Великобританія та Німеччина, які вважають запуски ракет КНДР порушенням резолюцій Організації Об'єднаних Націй, повідомляє Associated Press.
У вівторок, 8 жовтня, Рада Безпеки ООН проведе закрите засідання через нещодавнє випробування КНДР балістичної ракети з підводного човна. Про це повідомляє Associated Press із посиланням на джерела в дипломатичних колах.
Ініціаторами проведення засідання стали Франція, Великобританія та Німеччина, які вважають запуски ракет Північною Кореєю порушенням резолюцій ООН і наполягають, щоб ООН продовжила чинити тиск на КНДР.
Як повідомили агентству джерела, спочатку засідання було заплановано на 4 жовтня, однак його перенесли через проблеми в розкладі.
Із 2006 року Північна Корея здійснила шість випробувань ядерної зброї і десятки запусків балістичних ракет. Проти країни ввели санкції Євросоюз, Рада Безпеки ООН, США та низка країн, обмежувальні заходи неодноразово розширювали.
12 червня 2018 року президент США Дональд Трамп і Кім Чен Ин підписали угоду в Сінгапурі. У документі зазначено, що США нададуть КНДР гарантії безпеки, Північна Корея підтвердила прихильність повній денуклеаризації Корейського півострова. 27–28 лютого 2019 року у в'єтнамському Ханої відбувся другий американсько-північнокорейський саміт. Президент США сказав, що постарається досягти з лідером КНДР домовленостей щодо денуклеаризації, а потім "перетворити Північну Корею на економічний центр". Сторони не досягли згоди.
30 червня 2019 року Трамп і лідер Північної Кореї зустрілися у Пханмунджомі – селі в демілітаризованій зоні на кордоні КНДР та Південної Кореї. Сторони домовилися створити групу переговірників від двох країн, які будуть уповноважені займатися питаннями денуклеаризації.
Із липня 2019 року КНДР відновила запуски ракет.
Трамп заявляв, що останні запуски ракет КНДР не порушують домовленостей, досягнутих між ним і Кім Чен Ином. Глава Пентагону Марк Еспер зазначив, що США не будуть різко реагувати на запуски ракет і мають намір "тримати двері відчиненими" для переговорів із Пхеньяном.
24 серпня лідер КНДР Кім Чен Ин керував запуском нової надвеликої системи залпового вогню. 10 вересня Північна Корея здійснила запуск двох невідомих снарядів на полігоні у провінції Пхенан-Намдо в бік Японського моря, повідомили південнокорейські військові агентству Yonhap.
2 жовтня Північна Корея провела випробувальний запуск балістичної ракети нового типу з підводного човна "Букгиксон-3" в Японському морі.