"Россия 24" показав у сюжеті робота Бориса, який виявився переодягненою людиною
Журналісти каналу "Россия 24" у сюжеті про відкриття форуму "ПроеКТОриЯ" не згадували, що робот Борис – несправжній, хоча публікували фото, де видно шию аніматора в костюмі робота, зазначило видання TJournal. Водночас організатори форуму не говорили, що Борис – справжній робот.
Журналісти програми "Вести. Ярославль" на каналі "Россия 24" оприлюднили сюжет про відкриття форуму "ПроеКТОриЯ" в Ярославлі 11 грудня, де під час слів про "найсучасніших роботів" показали робота Бориса, який виявився людиною. На це звернув увагу читач видання TJournal.
У сюжеті Борис каже: "Я добре знаю математику. Але я хочу ще навчитися малювати і музику писати".
"А от танцювати робота Бориса вже навчили, і до того ж – доволі непогано", – ідеться в сюжеті, після чого показано кадри танцю робота з ведучими під пісню Skibidi.
Читач зауважив, що поява "робота" в сюжеті викликала багато запитань: чому у нього не видно датчиків? Як російські вчені так швидко отримали готового робота без публікації жодних проміжних результатів? Чому про Бориса немає інформації в інтернеті? Навіщо робот здійснює так багато зайвих рухів різними частинами тіла під час танцю?
"Чому робот виглядає так, ніби всередину нього ідеально влізе людина? У реальних роботів навпаки – прикріплені на невеликих шарнірах руки й ноги, вузька талія та інше. Навіщо брехати, видаючи за голос робота заздалегідь заготовлений запис? Адже до рота (чи де у нього динаміки) не підносили мікрофон, але голос Бориса все одно лунав з акустичної системи залу", – ідеться в матеріалі.
Автор статті зазначив, що насправді на сцені був не робот, а людина в костюмі "Робот Альоша".
"Під час виступу Бориса на форумі ніхто не заявляв, що це справжній робот. У секції "Чи можуть робот і людина працювати в одній команді?" його використовували швидше для гумористичних сценок і як елемент шоу. У моментах, які не увійшли в сюжет "России 24", робот Борис, наприклад, зізнавався в любові до покера і гри Dota 2. Водночас заявляти, що "Россия 24" не знала про підроблення і її обдурили організатори форуму, не можна – на фото "Вестей" явно видно шию аніматора всередині костюма", – зазначено в матеріалі.
Зазначають, що протягом усього сюжету журналісти не говорили, що робот несправжній.