Росія, Туреччина та Іран домовилися про кордони зон деескалації у Сирії
Під час нового раунду переговорів щодо Сирії в Астані представники Росії, Туреччини та Ірану домовилися, що зони деескалації повністю або частково створять у передмісті Дамаска та провінціях Ідліб, Хомс, Латакія, Алеппо, Хама.
Росія, Туреччина та Іран погодили зони деескалації у Сирії. Режиму припинення вогню там повинні дотримуватися упродовж шести місяців, але термін можуть продовжити, повідомляє Radio Free Europe / Radio Liberty.
У спільній заяві, ухваленій під час чергового раунду переговорів щодо Сирії у столиці Казахстану Астані, зазначено, що зони повністю або частково створять у Східній Гуті (це передмістя Дамаска), а також у провінціях Ідліб, Хомс, Латакія, Алеппо і Хама.
Війна у Сирії між урядовими військами і різними угрупованнями повстанців триває з 2011 року. Із 2014 року міжнародна коаліція, яку очолюють США, проводить військову операцію у Сирії. Головною метою втручання назвали боротьбу з бойовиками "Ісламської держави", проте коаліція також надає підтримку противникам президента Сирії Башара Асада.
У вересні 2015 року в конфлікт на боці сирійського уряду втрутилася Росія. Західні країни неодноразово звинувачували Москву у бомбардуваннях сил, опозиційних до Асада.
23–24 січня 2017 року в Астані вперше з початку військового конфлікту в Сирії представники уряду і опозиційних сил країни зустрілися за столом переговорів.
Країни-гаранти Росія, Іран і Туреччина домовилися створити тристоронній механізм контролю за дотриманням режиму припинення вогню у Сирії та недопущення провокацій.
3–4 травня в Астані проходив новий раунд переговорів, за підсумками якого було підписано спільний меморандум Росії, Ірану та Туреччини про створення чотирьох зон безпеки в Сирії. Сирійська озброєна опозиція відкинула план створення безпечних зон, назвавши його загрозою територіальній цілісності країни, і відмовилася визнати Іран гарантом перемир'я.