Російські силовики провели обшуки в офісі адвокатів кримських татар – правозахисники

Силовики не показали ордера на обшук, повідомили правозахисники
Фото: ЕРА (архів)

Співробітники ФСБ та Росгвардії відібрали в юристів правозахисної організації "Правова ініціатива" мобільні телефони, сфотографували паспорти та полиці з документами, які розміщені в офісі правозахисників у Москві, розповіли у пресслужбі організації.

Уранці 14 серпня Федеральна служба безпеки РФ разом зі співробітниками спецзагону швидкого реагування Росгвардії (СЗШР) прийшли з обшуком у офіс партнерів правозахисної організації "Правова ініціатива" в Москві, інформує пресслужба проєкту.

"В офіс правозахисної організації "Правове сприяння "Астрея" – московського партнера проєкту "Правова ініціатива" – увірвалися співробітники ФСБ, озброєні автоматами. Вони не показали постанови на обшук і тільки усно повідомили, що у них є постанова на обшук "усієї будівлі", – йдеться в повідомленні.

Співробітники спецслужб також вилучили особисті телефони юристів, змусили їх розблокувати і прочитали листування в месенджерах, зазначили в організації.

"Через годину співробітники ФСБ зажадали відкрити кабінет директора "Астреї" Ванесси Коган, не надаючи жодних документів для цього. Потім вони продовжили обшук у кабінеті сусідньої організації", – додали в пресслужбі.

Спікерка організації Ксенія Бабич розповіла "Медіазоні", що в момент обшуку в офісі було кілька юристів. За її словами, силовики заявили, що у них є ордер на обшук усієї будівлі, а її власник сказав, що слідчі дії проводять у сусідньому офісі.

У коментарі РБК Бабич повідомила, що до цього спецслужби не надсилали запитів про отримання документів.

Російські силові відомства поки не коментували обшуків.

Як повідомляє "КримЅОЅ", адвокати "Правової ініціативи" захищають у судах інтереси затриманих у липні біля будівлі Верховного суду РФ кримськотатарських активістів.

На сайті "Правової ініціативи" йдеться, що організація діє із 2000 року, займається захистом прав людини в ситуаціях, пов'язаних зі збройними конфліктами і постконфліктними ситуаціями – зникненнями, тортурами і несправедливими судовими розглядами в Росії.

11 липня 2019 року Верховний суд РФ скоротив на три місяці строк ув'язнення чотирьом фігурантам справи. Енвер Мамутов, якого визнали організатором осередку "Хізб ут-Тахрір", дістав 16 років і дев'ять місяців колонії суворого режиму, Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов і Рустем Абільтаров дістали по вісім років і дев'ять місяців за участь у цьому осередку.

Усі підсудні не визнали своєї провини. Правозахисний центр "Меморіал" вважає їх політв'язнями.

На підтримку фігурантів справи під судом відбувалася акція за участю кримських татар. Частину протестувальників російська поліція затримала. 18 із них призначили штраф у розмірі 20 тис. руб. (7,97 тис. грн) кожному.

"Хізб ут-Тахрір" – міжнародна ісламська політична організація, що закликає до об'єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною у 2003 році, діяльність "Хізб ут-Тахрір" на території країни заборонено. У межах українського законодавства "Хізб ут-Тахрір" є легальною організацією. У країнах Західної Європи та Північної Америки її також не заборонено, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.