Російські волонтери прийшли на суд у справі військовополонених українських моряків із жовтими і блакитними стрічками
Російська журналістка і волонтер, яка допомагає українським морякам, Вікторія Івлєва та група активісток принесли на засідання Московського міськсуду квіти, щоб привітати із днем народження командира рейдового буксира "Яни Капу" Олега Мельничука. 26 травня йому виповнилося 24 роки.
На засідання Московського міського суду, який 27 травня розглядав апеляційні скарги адвокатів військовополонених українських моряків, прийшли російські волонтери з букетами квітів у стилі українського прапора. Про це у Facebook повідомила російська журналістка і волонтер, яка допомагає українським морякам, Вікторія Івлєва.
"Ми в залі, встигли прокричати "Із днем народження!" Олегові Мельничуку і помахати букетами жовтих троянд із синіми стрічками", – написала Івлєва сьогодні вранці.
Вона повідомила, що засідання у відкритому режимі тривало 10 хвилин.
"Потім нас попросили покинути залу у зв'язку з можливістю обговорення питань, пов'язаних із – о, а, жах, страх, кошмар! – державною таємницею. Адвокати та їхні підзахисні заперечували. Та справді, хто їх нафіг буде слухати!" – зазначила волонтер.
У коментарі "ГОРДОН" Івлєва уточнила, що в акції, окрім неї, брали участь активістки Ольга Мазурова, Юлія Самойлова і ще одна жінка із Нікополя, ім'я якої журналістці невідоме.
Окрім того, сьогодні Мазурова влаштувала одиночний пікет біля будівлі Мосміськсуду, повідомила Івлєва в іншому пості. Вона тримала плакат із написом "Звільнити українських моряків! Виконати рішення трибуналу ООН! Піратству – ні! Цивілізації – так!"
Івлєва, Мазурова і Самойлова – постійні учасниці пікету біля адміністрації президента Росії на підтримку обміну в'язнями між Україною і РФ у форматі "всіх на всіх".
Командиру рейдового буксира "Яни Капу" Олегові Мельничуку 26 травня виповнилося 24 роки.
27 травня Мосміськсуд розглянув апеляційні скарги адвокатів п'ятої та шостої четвірок військовополонених українських моряків та залишив без зміни рішення про продовження їм арешту до кінця липня. Отже, російський суд відхилив апеляції на продовження строків тримання під вартою всім 24 морякам.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово". Зараз усі моряки перебувають у "Лефортово".
Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх.
В управлінні верховного комісара ООН із прав людини заявили, що українські моряки як військовополонені мають перебувати під захистом Женевської конвенції.
Україна звернулася в Міжнародний трибунал із морського права, вимагаючи як тимчасові заходи зобов'язати РФ негайно звільнити моряків і кораблі.
Російська сторона відмовилася від участі у слуханнях.
25 травня трибунал у Гамбурзі зобов'язав Росію негайно звільнити три затримані українські кораблі "Нікополь", "Бердянськ" та "Яни Капу", а також 24 затриманих моряків і дозволити їм повернутися в Україну. Рішення було ухвалено 19 голосами, проти виступив тільки суддя від РФ Роман Колодкін.