Російський кінорежисер Мамін: У Росії протистояння із владою почало переходити у стадію громадянської війни
Представники Росгвардії, яку влада РФ використовує проти росіян, накачані пропагандою, неосвічені, грубі, їм подобається насильство. Про це заявив в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" російський режисер Юрій Мамін, який емігрував у США.
Відомий російський режисер Юрій Мамін, який пів року тому емігрував у США, уважає, що у РФ масові затримання учасників акцій протесту можуть стати початком громадянської війни. Таку думку він висловив в інтерв'ю виданню "ГОРДОН".
"Стало очевидним, що протистояння із владою почало переходити у стадію громадянської війни. Адже триває не лише боротьба з урядом. Росгвардія – це теж зібрання росіян. Їх накачали пропагандою, вони неосвічені і грубі. І їм подобається насильство", – сказав режисер.
За його словами, він почувається спокійніше, перебуваючи у США і "спостерігаючи через YouTube за подіями в Москві".
"Інша річ – перебувати серед демонстрантів, виступати перед ними. Я відчував таке неодноразово. І поруч зі мною завжди була дружина, готова будь-якої миті кинутися мені на захист. Проте, навіть коли звідси дивишся на звірства "космонавтів" із Росгвардії, на душі важко. І я чудово розумію, що було б зі мною і моєю дружиною, якби ми там залишилися. Звісно, ми були б серед демонстрантів і нас могли забрати в автозак, могли побити, покалічити і зробити багато інших капостей", – зазначив Мамін.
Він також висловив стурбованість, що громадянська війна може початися після звільнення президента РФ Володимира Путіна.
"Думаю, що вона можлива. Але її можна уникнути, якщо біля урядового керма опиниться сильний і далекоглядний лідер із відданою йому командою непідкупних реформаторів", – уважає Мамін.
Російський кінорежисер Мамін: Що залишиться після Путіна? Отруєні землі, вирубані ліси, забруднена радіацією північ, спалений і відданий китайцям Сибір. Читайте повну версію інтерв'ю
У Москві перед виборами в Мосміськдуму, що відбулися 9 вересня, на підтримку опозиційних кандидатів відбувалися акції протесту, які стали реакцією на рішення Мосміськвиборчкому, котрий визнав недійсними необхідні для реєстрації кандидатом у депутати підписи виборців у групи опозиціонерів. Москвичі виходили на акції на вихідних.
Акції супроводжували масові затримання. Зокрема, 27 липня затримали понад 1000 протестувальників. 3 серпня відбулася нова демонстрація протесту, під час якої, за даними ЗМІ, було затримано 1001 і постраждало 13 осіб.