Саудівська Аравія продала будівлю Генконсульства у Стамбулі, де було вбито журналіста Хашоггі
Турецький телеканал Habertürk повідомив, що саудівські спецслужби, які просканували будівлю Генконсульства стосовно наявності пристроїв прослуховування, рекомендували МЗС продати її. У цій будівлі, за даними турецьких слідчих, 2 жовтня 2018 року було вбито опозиційного політика і журналіста Джамала Хашоггі.
Міністерство закордонних справ Саудівської Аравії без розголосу продало будівлю Генерального консульства у Стамбулі, де рік тому було вбито опозиційного політика і журналіста Джамала Хашоггі. Про це з посиланням на власні джерела 17 вересня повідомив турецький телеканал Habertürk.
Покупця репортерам визначити не вдалося. Вони з'ясували, що саудівська дипмісія підшукала нове приміщення в іншому районі міста.
Співрозмовники телеканала розповіли, що рекомендація продати резиденцію надійшла саудівському МЗС від спецслужб, які сканували її щодо наявності пристроїв прослуховування. Це сталося після того, як з'ясувалося, що турецьке слідство володіє великим масивом аудіозаписів із Генконсульства, зокрема тих, що стосуються вбивства Хашоггі.
Як зазначає телеканал, операцію з продажу будівлі може зупинити прокуратура Стамбула, а сам корпус можуть опечатати як місце збору доказів скоєного злочину. Очікують, що обвинувальний висновок у справі про загибель Хашоггі турецькі прокурори оприлюднять у жовтні.
Хашоггі вбили 2 жовтня 2018 року після того, як він вирушив у Генконсульство Саудівської Аравії у Стамбулі для отримання документів про розлучення.
59-річний журналіст неодноразово критикував владу Саудівської Аравії, зокрема спадкоємного принца Мухаммеда ібн Салмана – міністра оборони країни. Він вів власну колонку в The Washington Post. Журналіст покинув Саудівську Аравію у 2017 році після арешту кількох близьких друзів.
Турецькі правоохоронці вважають, що тіло журналіста розчленували і, ймовірно, знищили в кислоті на території консульства або в сусідній резиденції генерального консула.
У січні 2019 року 11 осіб постали перед судом в Ер-Ріяді у справі про загибель журналіста. Обвинувачення вимагає смертної кари для п'ятьох із них.
19 червня спеціальна доповідачка Організації Об'єднаних Націй щодо питання позасудових страт Агнес Каламард оприлюднила доповідь, згідно з якою є достовірні докази зв'язку між убивством журналіста і спадкоємним принцом Мухаммедом.