Сенат Канади позбавив почесного громадянства главу МЗС і держрадника М'янми Аун Сан Су Чжі за підтримку дій армії щодо рохінджа
Міністр закордонних справ і державний радник М'янми, нобелівський лауреат та екс-політв'язень Аун Сан Су Чжі відмовилася визнати насильством дії армії країни щодо мусульман-рохінжда.
Міністр закордонних справ і державний радник М'янми, лауреат Нобелівської премії миру і колишній політичний в′язень Аун Сан Су Чжі стала першою людиною, яку позбавили почесного громадянства Канади. Причиною стала її відмова визнати звірства з боку національної армії М'янми щодо мусульманської меншини рохінджа. Про це повідомляє AFP.
Сенат Канади проголосував за анулювання символічної честі для Аун Сан Су Чжі.
Почесне громадянство Канаді Аун Сан Су Чжі отримала в 2007 року.
У вересні цього року канадський парламент ухвалив резолюцію, у якій насильство проти рохінджа було визнано геноцидом.
27 серпня місія Організації Об'єднаних Націй зі встановлення фактів назвала військових М'янми винними в геноциді, злочинах проти людяності та воєнних злочинах за масові вбивства мусульман-рохінджа. За даними місії, з моменту загострення конфлікту у вересні 2017 року жертвами військових дій у М'янмі стали 10 тис. мусульман-рохінджа, сотні тисяч були змушені тікати з країни до сусіднього Бангладеш.
ВВС зазначає, що влада М'янми заперечує всі звинувачення. За словами речника уряду Зау Хтая, представникам місії ООН не дозволяли відвідувати країну. Він додав, що в М'янмі працює своя "незалежна слідча комісія", щоб відповісти на "брехливі заяви" ООН та інших міжнародних організацій.
Попередні військові режими М'янми позбавили рохінджа громадянства і громадянських прав. Мусульмани становлять лише 4% від загального населення країни, тоді як більшість – 89% – буддисти.