Сенат США має єдину думку в питанні антиросійських санкцій – посол США в Росії
Питання введення обмежувальних заходів проти Росії за її агресивні дії проти України і всього світу згуртувало сенаторів від обох американських політичних партій – як Демократичної, так і Республіканської, розповів посол США у РФ Джон Гантсман.
І Республіканська, і Демократична партії в Сенаті США одностайні в питанні введення нових санкцій проти Росії, розповів посол США у РФ Джон Гантсман 13 квітня в інтерв'ю Radio Free Europe / Radio Liberty.
Гантсман нагадав, що Росія втручалася в американські вибори, намагалася отруїти в Солсбері колишнього співробітника Головного розвідувального управління Росії Сергія Скрипаля, а також про російського юриста Сергія Магнітського, смерть якого у 2009 році призвела до введення санкційного "списку Магнітського".
Також посол США нагадав, що у 2016 році Міжнародний кримінальний суд визнав бойові дії на сході України збройним конфліктом між РФ і Україною.
Гантсман додав, що питання санкцій об'єднало практично всіх сенаторів.
Із 2014 року США ввели проти Росії кілька пакетів санкцій: у зв'язку з окупацією Криму, агресією на Донбасі і втручанням у президентські вибори в Америці 2016 року. Пакети обмежувальних заходів торкнулися фізичних і юридичних осіб РФ, пов'язаних, на думку США, з незаконною діяльністю.
Санкції неодноразово продовжували і розширювали. Зокрема, 15 березня 2019 року Сполучені Штати Америки розширили список санкцій проти Росії. Обмеження спрямовані проти шести осіб і восьми компаній, які причетні до нападу Росії на українські військові кораблі біля Керченської протоки, анексії Криму і підтримки незаконних виборів, організованих сепаратистами на Донбасі.