Сенат США підтримав нові санкції проти Росії й передав на підпис Трампу
25 липня законопроект про новий пакет санкцій щодо Росії, Ірану і КНДР підтримала Палата представників Конгресу США. Після успішного голосування у Сенаті документ передадуть на затвердження главі Білого дому Дональду Трампу, який протягом 10 днів або підпише закон, або відхилить його з використанням права вето.
Сенат США 27 липня підтримав новий пакет санкцій стосовно Росії, Ірану і Північної Кореї, повідомляє Reuters.
За ініціативу проголосувало 98 сенаторів, проти – двоє.
25 липня обмежувальні заходи підтримала Палата представників Конгресу США. Тепер документ передадуть на затвердження президенту США Дональду Трампу, який протягом 10 днів або підпише закон, або відхилить його з використанням права вето.
Для можливого подолання вето необхідно набрати 2/3 від 435 голосів конгресменів.
Згідно з ініціативою, запропоновано скоротити максимальний термін ринкового фінансування російських банків, які потрапили під санкції, до 14 днів, а для компаній нафтогазового сектору – до 30 днів.
Документ також передбачає, що президент США може накласти санкції на осіб, які мають намір вкласти в будівництво російських експортних трубопроводів понад $5 млн на рік або $1 млн одноразово, або ж збираються надати російським проектам послуги, технології чи інформаційну підтримку.
При цьому США продовжать протидіяти будівництву газопроводу "Північний потік – 2" через "шкідливий вплив на енергетичну безпеку Євросоюзу, газовий розвиток ринку в Центральній і Східній Європі та енергетичні реформи в Україні".
Нові санкції, щоб не завдати шкоди діяльності NASA, не будуть стосуватися спільних космічних проектів двох країн.
Законопроект зобов'язує президента США заздалегідь погоджувати з Конгресом будь-які пом'якшення або скасування санкцій. Глава Білого дому не зможе зняти обмежувальних заходів особистим указом, як це було раніше.