Сенат США виділив $2,2 трлн на боротьбу з коронавірусом, більшість американців отримають чеки на $1200
Рішення про безпрецедентний пакет фінансової допомоги для подолання наслідків епідемії коронавірусу американський Сенат ухвалив одноголосно.
У ніч на 26 березня Сенат США одноголосно, 96 голосами, затвердив пакет заходів щодо стимулювання та оздоровлення економіки, зруйнованої пандемією коронавірусу, загальна сума інвестицій становитиме приблизно $2,2 трлн. Про це пише The Hill.
Законопроєкт передбачає допомогу працевлаштованим американцям, малому бізнесу та галузям, які найбільше зазнали втрат через пандемію протягом останніх тижнів.
Кожен житель країни з річним доходом менше ніж $75 тис. отримає чек на $1200, пропорційно меншу суму виплатять тим, чий дохід становить від $75 до $90 тис. Раніше уряд США планував протягом трьох тижнів надати дорослим американцям чеки на $1000 кожному, щоб компенсувати їхні втрати через пандемію коронавірусної хвороби COVID-19.
Видання зазначає, що цей пакет допомоги є безпрецедентним. Максимальна сума, яку коли-небудь виділяли для запобігання рецесії, становила $700 млрд – це було під час фінансової кризи 2008 року.
Лідер сенатської більшості республіканець Мітч Макконнел порівняв заходи щодо стимулювання економіки з надзвичайною допомогою під час воєнного стану.
Лідер демократичної меншості Чак Шумер заявив, що під час переговорів з урядом досягнуто компромісу, що дає змогу "рухатися швидко".
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса на 26 березня, у США було зареєстровано 69 197 випадків зараження коронавірусом, 1050 осіб померли.