У Сенаті США розпочався судовий розгляд щодо імпічменту Трампа
Конгресмени обговорюють регламент судового процесу щодо питання усунення з посади президента США Дональда Трампа, який запропонував лідер республіканської більшості Сенату Мітч Макконнелл.
21 січня в Сенаті США розпочалося засідання у формі судового процесу по суті щодо питання імпічменту президента Дональда Трампа. Про це повідомляє "Голос Америки".
На першому засіданні лідер республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконнелл запропонував регламент, за яким вестимуть розгляд. За його словами, сенатори налаштовані на проведення об'єктивного позапартійного розгляду, схожого на розгляд стосовно президента Білла Клінтона, якому Палата представників оголосила імпічмент у 1998 році.
Макконнелл вважає, що процедура оголошення імпічменту Трампу в нижній палаті була "нечесною", а позиція та дії Палати представників у питанні про імпічмент загрожують системі розділення влади.
Лідер демократичної меншості Чак Шумер вказав на відступи від правил слухань у справі Клінтона, які містяться в регламенті Макконнелла, зокрема, у питанні про виклик усіх необхідних свідків. Шумер поцікавився, що саме приховують Трамп і конгресмени-республіканці.
24 вересня спікерка Палати представників, представниця Демократичної партії Ненсі Пелосі оголосила про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту Трампа у зв'язку зі скандалом, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск глави Білого дому на президента України Володимира Зеленського під час телефонної розмови 25 липня.
25 вересня було опубліковано стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. Із неї випливає, що президент порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".
Глава Білого дому називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної розмови його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у виборчу кампанію у США.
На засіданні 18 грудня Палата представників Конгресу США схвалила обидві статті обвинувачення в межах процедури імпічменту Трампа: "зловживання службовим становищем", а також "перешкоджання роботі Конгресу" під час проведення розслідування. Демократи вважають, що глава Білого дому заради власної політичної вигоди проігнорував національні інтереси США. Трамп став третім американським президентом, якому оголосила імпічмент Палата представників.
Сенат 16 січня розпочав процес у справі про імпічмент Трампа. Законодавці Палати представників внесли в Сенат статті обвинувачення. 18 січня члени Палати представників США передали в Сенат 111-сторінковий документ з обґрунтуванням імпічменту Трампа.
Юристи Трампа вважають, що обидві статті має бути відхилено.
Більшість у Сенаті належить однопартійцям нинішнього американського президента – представникам Республіканської партії.