Юристи Трампа заявили, що обидві статті імпічменту має бути відхилено
Статті імпічменту президента США Дональда Трампа, висунуті Палатою представників, є небезпечною атакою на право американського народу вільно обирати свого президента, заявили юристи Трампа.
Президент США Дональд Трамп відкидає всі обвинувачення у справі про його імпічмент. Про це йдеться в заяві його адвокатів Джея Секулова і Пета Чіполлоне, опублікованій Білим домом 18 січня.
"Статті імпічменту, подані Палатою представників, є небезпечною атакою на право американського народу вільно обирати свого президента. Це нахабна і незаконна спроба скасувати результати виборів 2016 року і перешкодити виборам 2020 року, всього за кілька місяців... Безрозсудна одержимість імпічментом президента розпочалася в день його інавгурації і триває донині", – ідеться в повідомленні Білого дому.
Адвокати заявили, що статті імпічменту "конституційно недійсні".
"Ніщо в цих статтях не може дозволити навіть починати розгляд питання про усунення з посади належно обраного президента", – сказали вони.
Юристи заявили, що першу статтю обвинувачення – зловживання владою – має бути відхилено, оскільки в ній "немає жодних злочинів, не кажучи вже про тяжкі злочини і проступки, як того вимагає конституція". Вони стверджують, що стенограми телефонних розмов Трампа з президентом України Володимиром Зеленським від 21 квітня та 25 липня "абсолютно чітко свідчать, що президент США не зробив нічого поганого". Також юристи посилаються на те, що сам Зеленський заперечив будь-який тиск на нього. Крім того, у відповіді йдеться, що "президентські зустрічі відбувалися у звичайному порядку, і допомогу у сфері безпеки [Україні] було передано, причому уряд України не оголошував про будь-які розслідування".
Що стосується другої статті обвинувачень – перешкоджання розслідуванню в Конгресі – адвокати заявили, що ця думка "абсурдна".
"Президент Трамп діяв із надзвичайною і безпрецедентною прозорістю, розсекретивши і випустивши стенограму дзвінка від 25 липня, який лежить в основі цього питання", – ідеться у відповіді.
Також юристи заявили, що Конгрес видавав повістки для надання показів свідків без голосування і не прагнув дотримуватися їх виконання.
"Статті імпічменту порушують конституцію. Вони неповноцінні у всій їхній повноті. Вони є результатом неправильних судових розглядів, які грубо заперечують президентські права через процесуальні дії. Вони опираються на небезпечні спотворення конституції, які можуть завдати довготривалого збитку нашій структурі уряду", – підкреслили адвокати Трампа.
Вони заявили, що обидві статті має бути відхилено.
24 вересня спікерка Палати представників, представниця Демократичної партії Ненсі Пелосі оголосила про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту Трампа у зв'язку зі скандалом, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск глави Білого дому на Зеленського під час телефонної розмови 25 липня.
25 вересня було опубліковано стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. Із неї випливає, що президент порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".
Глава Білого дому називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної розмови його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у виборчу кампанію у США.
На засіданні 18 грудня Палата представників Конгресу США схвалила обидві статті обвинувачення в межах процедури імпічменту Трампа: "зловживання службовим становищем", а також "перешкоджання роботі Конгресу" під час проведення розслідування. Демократи вважають, що глава Білого дому заради власної політичної вигоди проігнорував національні інтереси США. Трамп став третім американським президентом, якому оголосила імпічмент Палата представників.
У Білому домі заявили, що Трамп хоче якнайшвидшого розгляду питання про імпічмент у Сенаті Конгресу США. Більшість у Сенаті належить однопартійцям нинішнього американського президента – представникам Республіканської партії.
Сенат 16 січня розпочав процес у справі про імпічмент Трампа. Законодавці Палати представників внесли в Сенат статті про імпічмент і зачитали обвинувачення.
18 січня члени Палати представників США передали в Сенат 111-сторінковий документ з обґрунтуванням імпічменту Трампа.