Сенатори уклали угоду про антиросійські санкції, що стримують Трампа – The Hill
Сенатори від Демократичної і Республіканської партій передбачили можливість Конгресу протистояти президенту США Дональду Трампу в разі спроб пом'якшити чи скасувати санкції проти Москви, пише The Hill.
Сенатори погодили широкомасштабну двопартійну угоду про нові фінансові санкції щодо Росії, яка також обмежить можливості президента США Дональда Трампа пом'якшити їх або скасувати. Про це пише The Hill.
Після того як лідер республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконнелл офіційно подав угоду, сенатор-республіканець Боб Коркер зазначив, що вона є "всеосяжною".
За даними видання, угода запроваджує нові санкції, зокрема за кіберутручання Росії у вибори та постачання озброєння режиму президента Сирії Башара Асада. Угода також дає Конгресу право поглиблено розглянути можливості блокування спроб Трампа зняти чи послабити введені щодо РФ обмежувальні заходи.
The Hill зазначає, що сенатори пропонують зробити законом санкції щодо РФ, які ввела адміністрація попередника Трампа Барака Обами.
Угоду подали пізно ввечері в понеділок, 12 червня. Нові заходи хочуть занести до законопроекту про санкції проти Ірану. Його мають винести на голосування цього тижня.
В інтерв'ю телеканалу CBS сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що цього тижня Сенат США може ухвалити закон, який передбачає санкції щодо Росії за втручання у президентські вибори у США.
На його думку, у випадку, якщо президент США Дональд Трамп відмовиться підписати закон, що посилює санкції проти РФ, він "зрадить демократію". Грем уважає, що Трамп усе-таки підпише документ, а якщо він цього не зробить, то Конгрес подолає його вето.
У жовтні 2016 року влада США офіційно звинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні у процес президентських виборів у країні. У Кремлі ці звинувачення назвали "нісенітницею".
10 грудня ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалась у президентські вибори у США з метою допомогти Дональду Трампу здобути перемогу. Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав такі звинувачення "непристойними".
В опублікованій доповіді американської розвідки йдеться, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію з утручання у вибори у США.
Керівники розвідувальних відомств 6 січня 2017 року подали доповідь Трампу. Після ознайомлення з документом Трамп заявив, що США повинні "рішуче припинити" спроби кібератак на країну.