Шлосберг про російський референдум щодо конституції: Путін став жалюгідним, іноді смішним
Якби президент РФ Володимир Путін був сильним правителем, він би не став використовувати "шахрайські способи" підтримки свого впливу на суспільство, вважає російський політик Лев Шлосберг.
Загальноросійський референдум щодо поправок у конституцію негативно позначився на авторитеті президента РФ Володимира Путіна. Таку думку російський політик і правозахисник Лев Шлосберг висловив "Фактам" в інтерв'ю, опублікованому 8 липня.
"Путін зробив колосальну помилку із цим загальноросійським голосуванням. Це було семиденне насильство над країною. Причому легітимність Путіна не зросла, а навпаки скоротилася. В очах суспільства Путін упав, тому що сильний правитель ніколи не буде користуватися такими шахрайськими способами підтримання свого авторитету і впливу на суспільство. Путін став жалюгідним, іноді смішним", – сказав він.
Політик пояснив, що "той, хто підтримує свою силу за допомогою свідомо безмежних юридичних процедур, не викликає поваги і не має авторитету".
"Він сам за ці місяці дуже сильно підточив свою владу й себе обеззброїв", – вважає Шлосберг.
20 січня Путін вніс проєкт закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одностайно ухвалили у першому читанні 23 січня та остаточно затвердили 14 березня.
Ухвалені поправки забороняють обіймати пост глави держави більше ніж два строки, закріплюють пріоритет конституції РФ над міжнародним правом, а також розширюють повноваження Конституційного суду. Держдума РФ також підтримала поправку про обнулення президентських строків Путіна, що дозволить йому залишитися при владі після 2024 року, коли закінчується його четвертий президентський строк. Тож він зможе обіймати посаду президента до 2036 року.
Із 25 червня до 1 липня в Росії відбувався референдум, 77,92% учасників якого підтримали ухвалені поправки, проти них висловилося 21,27%.
3 липня Путін підписав указ, яким активізував нову редакцію конституції Росії. Згідно з документом, вона набуває чинності 4 липня.