Шварценеггер – іграшковому Трампу: У країні, що перемогла Гітлера, немає місця нацистським прапорам
Екс-губернатор Каліфорнії, голлівудський актор Арнольд Шварценеггер записав відеозвернення до прихильників ультраправих ідей і до президента США Дональда Трампа через події у Шарлотсвіллі.
Американці повинні повністю відмовитися від використання нацистської риторики, а президенту Дональду Трампу слід дати чіткий сигнал про неприпустимість підтримки ідей расизму. Про це заявив колишній губернатор штату Каліфорнія, кіноактор Арнольд Шварценеггер, який записав відеозвернення у Facebook.
За його словами, люди, що марширували у Шарлотсвіллі під прапорами Конфедерації та влаштували безлади, несуть ідею ненависті й презирства до інших рас.
"Єдиний спосіб перемогти агресивні голоси, що кричать про ненависть, – відповісти їм іще голосніше й розважливіше. Це стосується й вас, президенте Трамп. У вас як у президента цієї великої країни є моральне зобов'язання надіслати однозначний сигнал про те, що ви не будете підтримувати ненависті й расизму. Давайте я трохи допоможу вам скласти таку промову. "Як президент Сполучених Штатів і як республіканець, я відмовляюся підтримувати прихильників ідеї переваги білої раси. У країні, що перемогла Гітлера, немає місця нацистським прапорам. Партія Лінкольна не буде підтримувати тих, хто йде під прапорами Конфедерації, яка програла", – сказав Шварценеггер.
Після цього він звернувся до фігурки іграшкового Трампа: "Це ж не складно? Бачиш, я ж тобі казав!"
Шварценеггер закликав неонацистів і неоконфедератів переглянути свої погляди.
"Я скажу максимально різко. Ваші герої – невдахи. Ви підтримуєте безнадійні ідеї. Повірте, я знаю справжніх нацистів. Я народився в Австрії в 1947 році – незабаром після Другої світової війни. Я зростав серед чоловіків, які повернулися з війни нашпигованими осколками і з почуттям провини. Вони пішли неправильним шляхом, пішовши за ідеологією, приреченою на провал. Я можу вам сказати, що ті примари, яких ви шануєте як ідолів, провели залишок своїх життів у соромі. А зараз усі вони – у пеклі", – заявив екс-губернатор.
Свобода слова у США дає право висловлювати будь-які, навіть найжахливіші думки, але нею краще користуватися для творення, уважає Шварценеггер.
"Расові, релігійні, гендерні та будь-які інші стереотипи – вони як рак. Якщо у вас пухлина, ви ж не будете тихо чекати, поки вона сама пройде. Ви спалите її хімією до чорта, видалите чи будете пробувати експериментальне лікування доти, доки не позбудетеся її. Те ж саме й тут", – зазначив він.
"Давайте всі пообіцяємо покинути жахливі примари минулого у вигрібній ямі історії. Їм там якраз і місце", – підсумував артист.
Заворушення в американському місті Шарлотсвіллі (штат Вірджинія) 12 серпня були спричинені планами демонтувати пам'ятник генералу Роберту Лі, який командував армією південних штатів під час громадянської війни 1861–1865 років.
У сутичках брали участь прихильники демонтажу і його противники, багато з яких прийшло з символікою Конфедерації та ку-клукс-клану. Поранення дістало кілька учасників заворушень. Через подію у штаті ввели режим надзвичайного стану.
Під час акції протесту на мітингувальників наїхав автомобіль. Унаслідок події загинула 32-річна жінка, кілька десятків осіб дістало травми. 13 серпня біля Шарлотсвілля розбився вертоліт із поліцейськими, який використовували для охорони громадського порядку в місті, двоє людей загинуло.
Одразу після подій Трамп звинуватив у насильстві "різні сторони". Прояви расизму він засудив лише за два дні.