Син Байдена вирішив звільнитися з компанії з китайською участю, щоб уникнути конфлікту інтересів

Син Байдена має намір піти у відставку ради директорів компанії до 31 жовтня 2019 року
Фото: ЕРА

Син колишнього віцепрезидента і кандидата у президенти США Джо Байдена Гантер Байден не працюватиме в жодній іноземній компанії і не входитиме до правління іноземних компаній, якщо його батька оберуть американським президентом, заявив адвокат Джордж Месірес.

Син колишнього віцепрезидента і кандидата у президенти США Джо Байдена Гантер Байден вирішив покинути посаду керівної компанії фонду прямих інвестицій, підтримуваного держструктурами КНР, щоб не давати приводу для звинувачень у конфлікті інтересів. Відповідну заяву від імені Байдена опублікував його адвокат Джордж Месірес 13 жовтня.

За словами адвоката, Байден не отримав жодного прибутку під час перебування в раді директорів компанії BHR. Він має намір піти у відставку ради директорів компанії до 31 жовтня 2019 року.

Він також не працюватиме в жодній іноземній компанії і не входитиме до правління іноземних компаній, якщо його батька оберуть президентом.

Адвокат також прокоментував роботу Гантера Байдена в раді директорів української енергетичної компанії Burisma.

"Гантер приєднався до ради як невиконавчий директор, тобто він був незалежним членом правління, а не членом управлінської команди. Гантер ніколи не відповідав за юридичні справи компанії. Як і всі директори Burisma, Гантер одержав компенсацію за свою роботу... Він покинув посаду в Burisma у квітні 2019 року. Незважаючи на ретельну перевірку, жоден із правоохоронних органів, ні вітчизняних, ні іноземних, не стверджував, що Гантер здійснював правопорушення у будь-який момент протягом свого п'ятирічного строку", – заявив Месірес.

Компанію Burisma пов'язують з ексміністром екології в уряді Миколи Азарова Миколою Злочевським. Після змінення влади в Україні 2014 року ГПУ розслідувала діяльність Burisma, але пізніше справу було закрито. У 2016 році Байден-старший вимагав звільнити генпрокурора України Віктора Шокіна, погрожуючи, що США не виділять Україні $1 млрд кредитних гарантій. У березні 2019 року тодішній генпрокурор України Юрій Луценко натякнув, що відставка Шокіна пов'язана з кримінальним провадженням, де містилися матеріали про те, що члени ради директорів Burisma, зокрема син Байдена Гантер, отримали $17 млн, походження яких було сумнівним.

27 вересня президент США Дональд Трамп заявив, що Байден-молодший "вкрав мільйони в Китаї". Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що у країни немає наміру втручатися у внутрішні справи США, починаючи розслідування діяльності Байденів на їхній території.

Ситуація із сином Байдена стала причиною зовнішньополітичного конфлікту та ініціативи запуску процедури імпічменту президента США Трампа в Конгресі.

На пресконференції із Зеленським у Нью-Йорку 25 вересня Трамп говорив, що Гантер Байден отримував від Burisma $50 тис. щомісяця, повідомляють на сайті Білого дому. Пізніше він назвав суму $100 тис.

Після публікації стенограми розмови Трампа і Зеленського в Національному антикорупційному бюро України заявили, що детективи розслідують події періоду 2010–2012 років, коли син Байдена ще не входив до складу ради директорів компанії Burisma. Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький підкреслив, що Байден і його син не фігурують у розслідуваннях українських антикорупційних органів.