Слава Рабінович про російську економіку: Уповільнена зйомка аварії поїзда виявилася ще більш уповільненою
Завдяки діям економістів у Кремлі банкрутство російських банків та інших компаній відбувається у "сповільненій зйомці", уважає російський фінансист і блогер Слава Рабінович.
Російські банки і компанії банкрутують через різке зниження Кремлем частки позикових коштів в економіці та підвищення вартості капіталу. Таку думку висловив російський фінансист і блогер Слава Рабінович у Facebook.
"Російські банки та інші компанії банкрутують тому, що президент РФ Володимир Путін і його ОЗУ (1) влаштували "вибуховий делевереджинг" (зменшення боргового навантаження, зниження частки позикових коштів, зниження боргу через швидкий продаж активів. – "ГОРДОН") і (2) накрутили середньозважену вартість капіталу (WACC) (середня процентна ставка за всіма джерелами фінансування. – "ГОРДОН") до небес. От і вся історія", – написав він.
Фінансист зазначив, що Кремлю вдалося трохи сповільнити процес обвалення економіки.
"Єдине, у чому я не мав рації: я думав, що все завалиться протягом двох років. Путінські ялмари шахти (один із головних організаторів військової економіки нацистської Німеччини Ялмар Шахт. – "ГОРДОН") "сповільнили" цей процес до 3–4 років. Уповільнена зйомка аварії поїзда виявилася ще більш уповільненою", – підкреслив Рабінович.
У травні 2017 року Воронезький завод із випуску важких механічних пресів подав позов до Арбітражного суду Свердловської області про банкрутство науково-виробничої корпорації "Уралвагонзавод".
11 вересня 2017 року "Объединенное кредитное бюро" повідомило, що майже 8 млн громадян Росії може вдатися до процедури банкрутства.
28 вересня стало відомо, що найбільший машинобудівний концерн Росії "Тракторные заводы" (КТЗ), борг якого наближається до $1,5 млрд, можуть оголосити банкрутом.
За даними видання banki.ru, у 2017 році припинило існування вже 50 російських банків, зокрема банк "Югра", який належить до 30 найбільших банків за величиною активів і до топ-20 за величиною внесків.