Слуцький запропонував заморозити членство РФ у Раді Європи
У Росії втомилися від "русофобської істерії, деструктиву, дискримінації і подвійних стандартів" у Парламентській асамблеї Ради Європи, заявив голова комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький.
Росії слід задуматися про заморожування членства в Раді Європи, таку думку висловив голова комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький, пише ТАСС.
Він назвав Раду Європи та її інститути деструктивними і підкреслив, що Росії варто подумати про зупинення або заморожування членства в РЄ, не чекаючи процедури виключення.
10 жовтня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що готовий виключити Росію з Ради Європи. Слуцький назвав цю заяву "грою на випередження у вельми неджентльменській ситуації".
За словами російського політика, Ягланд робить такі заяви, як генсек, "загнаний у кут".
Слуцький заначив, що в РФ втомилися від "русофобської істерії, деструктиву, дискримінації і подвійних стандартів у Парламентській асамблеї Ради Європи".
Він додав, що якщо в січні 2019 року все-таки вдасться внести зміни до статуту ПАРЄ, який позбавить організацію змоги накладати санкції на національні делегації, подання заявки на участь делегації РФ у роботі ПАРЄ 2019 року буде неможливим. Це означає, що Росія не зможе взяти участь у виборах генсека Ради Європи.
Слуцький висловив жаль у зв'язку з тим, що Росія може втратити "найбільш широкоохопний європейський майданчик".
Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі, 28 січня 2015 року асамблея продовжила санкції. На знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ до кінця 2015 року. РФ відмовилася подавати заявку на підтвердження повноважень на 2016-й і 2017 рік, вона не бере участі у роботі ПАРЄ і цього року.
У вересні 2017 року віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой заявив, що Росія не буде фінансувати ПАРЄ 2018 року. Сума щорічного внеску Росії на фінансування ПАРЄ становить приблизно €40 млн.
29 червня 2018 року бюро ПАРЄ за підсумками засідання у Страсбурзі ухвалило документ про термінове розроблення рішення, яке дасть змогу повернути російську делегацію до роботи в асамблеї завдяки змінам правил і процедур асамблеї.
8 жовтня стало відомо, що бюро ПАРЄ відмовилося від пропозиції Ягланда не розглядати питання санкцій щодо національних делегацій. "Європейська правда" повідомила, що політичним групам і країнам – учасницям ПАРЄ розіслали від Ягланда закритий документ про "незаконність" санкцій проти РФ.
Комітет із питань правил процедури ПАРЄ підтримав поправки до проекту змін до правил введення санкцій, запропоновані українською делегацією, які відкидають прощення Росії.