Смешко про Трампа: Якщо більшу частину доби ти витрачатимеш не на національні інтереси, а на захист себе та своєї сім'ї, то це збиток для країни
Ситуація з розслідуванням щодо президента США Дональда Трампа нехай і не скоро, але може закінчитися його імпічментом. Про це в авторській програмі Олесі Бацман "Бацман LIVE" розповів колишній голова Служби безпеки України Ігор Смешко.
Швидкого розвитку подій не варто очікувати, але потенційно нинішня ситуація у США може закінчитися імпічментом президента Дональда Трампа. Про це в авторській програмі Олесі Бацман "Бацман LIVE" на каналі NewsOne заявив колишній голова Служби безпеки України (СБУ) Ігор Смешко.
Відповідаючи на запитання про можливість імпічменту Трампа, Смешко заявив:
"Я б не чекав дуже швидкого розвитку подій. Конгрес контролюють республіканці. Імпічмент республіканського президента за нинішньої електоральної бази може призвести до того, що демократи більше не віддадуть влади. Це все враховують. Тому я вважаю, що на швидкий розвиток подій очікувати не варто, але потенційно, згідно з чинним законодавством США, усе може закінчитися імпічментом".
Він нагадав слова екс-глави Національної розвідки США Джеймса Клеппера про те, що обсяг даних у цьому розслідуванні перевищує все, що було під час Вотергейтського скандалу з президентом Ніксоном.
"Америка – це все-таки порівняно молода нація, але з однією з найстаріших у світі урядових демократичних систем. Систему стримувань і противаг було так добре закладено батьками – засновниками США, що президент, глава виконавчої влади, перебуває під досить жорстким контролем Конгресу США, виписано процедури стосовно спеціального прокурора, стосовно спеціальних слідчих комісій із боку Конгресу. І це працює. В Америці як у нормальній демократичній країні все побудовано на процедурах", – зазначив Смешко.
Екс-глава СБУ підкреслив, що поки Білий дім змушений витрачати величезні ресурси на захист від цього розслідування.
"Якщо більшу частину доби ти будеш витрачати не на національні інтереси, а на інтереси захисту себе та своєї сім'ї, то для країни це damage (збиток. – "ГОРДОН")", – додав Смешко.
Смешко: У Москві мені запропонували висповідатися, священиком виявився колега-розвідник, співробітник російського представництва у Нью-Йорку. Читайте повну версію інтерв'ю
У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні у процес президентських виборів у країні. У Кремлі ці обвинувачення назвали "нісенітницею".
10 грудня ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалась у президентські вибори у США з метою допомогти Дональду Трампу здобути перемогу. Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав такі обвинувачення "непристойними".
В опублікованій доповіді американської розвідки йдеться, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію з утручання у вибори у США.
Окрім цього, в американських ЗМІ часто з'являються матеріали про зв'язки членів передвиборчого штабу Трампа з Росією.
Члени Конгресу США від Демократичної партії Бред Шерман і Ел Грін пропонують застосувати до Трампа статтю про перешкоджання правосуддю, яку ухвалили 27 липня 1974 року. Саме в перешкоджанні здійсненню правосуддя обвинувачували екс-президента США Річарда Ніксона.
У документі йдеться, що нинішній президент перешкоджає правосуддю під час розслідування федеральними органами можливого втручання Росії у вибори 2016 року. Зазначають також, що дії команди Трампа можуть бути небезпечними для країни.