Сьогодні в Мадриді відкривається конференція ООН з питань клімату

Через протести у Чилі конференцію перенесли в Мадрид
Фото: ЕРА

У конференції ООН із проблем зміни клімату, яка відкривається сьогодні в іспанському Мадриді, візьме участь до 25 тис. осіб. Основним питанням буде реалізація Паризької кліматичної угоди.

Сьогодні в Мадриді відкривається конференція ООН із проблем зміни клімату, яка триватиме до 13 грудня. У матеріалі "Немецкой волны" зазначено, що на ній ітиметься про реалізацію Паризької угоди, участь у заході візьме екологічна активістка зі Швеції Грета Тунберг.

Спочатку було заплановано провести конференцію у столиці Чилі Сантьяго. Але через акції протесту, які там тривають, місце проведення змінили.

Очікують, що участь у конференції візьме від 20 тис. до 25 тис. осіб – глави держав і урядів, науковці, політики та громадські діячі.

Видання нагадує, що вчені вважають заходи, яких вживають для захисту клімату, недостатніми і попереджають, що глобальне потепління вже призводить до незворотних наслідків.

"Але навряд чи на саміті в Мадриді поставлять вищі цілі. Адже зараз лише невелика кількість країн, насамперед Азії та Африки, пообіцяла робити більше для захисту клімату", – пише "Немецкая волна".

Водночас Бразилія не вважає проблему змін клімату пріоритетною, а США взагалі оголосили про вихід із Паризької угоди. Німеччина, яка планувала до 2020 року скоротити викиди CO2 на 40%, цієї мети не досягла через повільну відмову від вугілля під час виробництва електроенергії та зростання емісії автомобільних вихлопних газів.

Лідерка екологічного руху Fridays for Future Тунберг теж прибуде на саміт до Мадрида – через небажання користуватися літаками, які своїми вихлопними газами забруднюють довкілля, вона пливе в Іспанію на катамарані.

4 листопада 2016 року набула чинності Паризька кліматична угода, яка передбачає заходи щодо недопущення зміни клімату. Для початку її дії необхідно, щоб документ ратифікувало не менш ніж 55 країн, які разом викидають понад 55% парникових газів у світі. Договір має на меті замінити Кіотський протокол, який закріплював нормовані зобов'язання зі скорочення викидів парникових газів.

Документ ратифікувало вже понад 180 країн, зокрема Україна. У списку, який оприлюднили на сайті ООН, є США, проте у 2017 році вони офіційно повідомили про вихід з угоди.

Паризька хартія передбачає: обмеження викидів парникових газів до рівня, коли їх будуть повністю поглинати рослини й океани, до кінця поточного сторіччя; уповільнення зростання середньорічної температури, щоб вона не перевищувала більш ніж на два градуси середньорічної температури планети у доіндустріальні часи; створення фонду, за допомогою якого багаті країни будуть допомагати бідним переходити на чистіші види енергії.

Регулювання вжитих заходів має розпочатися з 2020 року.

Рада міністрів ЄС 25 листопада ухвалила бюджет Європейського союзу на 2020 рік – 21% видатків бюджету планують спрямувати на боротьбу зі змінами клімату.