США і Китай почали переговори щодо Північної Кореї
США хочуть переконати Китай чинити більш серйозний тиск на Північну Корею дипломатично й економічно, щоб запобігти подальшій ескалації в регіоні.
Дипломати і глави оборонних відомств США і Китаю у Вашингтоні почали переговори, мета яких – знайти способи тиску на Північну Корею і "приборкати" розробку її ядерної та ракетної програм, пише Reuters.
Під час спільної прес-конференції держсекретаря США Рекса Тіллерсона й міністра оборони Джеймса Меттіса чиновники говорили про те, що Китай зобов'язаний чинити набагато сильніший економічний і дипломатичний тиск на режим КНДР, якщо хоче запобігти подальшій ескалації в регіоні.
Окрім способів тиску на Північну Корею, під час переговорів сторони планують обговорити боротьбу з тероризмом і територіальні суперечки Китаю з його сусідами в Південно-Китайському морі.
США закликають Китай посилити санкції щодо Північної Кореї.
Напередодні переговорів американські супутники-шпигуни виявили нову активність на ядерних випробувальних полігонах Північної Кореї. У США не виключають, що така активність може бути приурочена до переговорів США і Китаю щодо північнокорейської проблеми на вищому рівні, пише Reuters.
У 2016 році Пхеньян офіційно оголосив про успішне випробування водневої бомби.
У 2017 році КНДР провела кілька запусків балістичних ракет. Північнокорейський лідер Кім Чен Ин неодноразово заявляв, що країна буде нарощувати ударний ядерний потенціал для атак на американські цілі.
31 березня США вапровадили додаткові санкції проти Північної Кореї. У квітні США перекинули ударну групу кораблів на чолі з атомним авіаносцем Carl Vinson у Тихому океані ближче до Корейського півострова.
Віце-президент США Майк Пенс сказав, що "ера стратегічного терпіння" США стосовно КНДР закінчилася. Він зазначив, що США будуть підтримувати "залізний союз" із Південною Кореєю і домагатися миру силою.
3 червня члени Ради Безпеки ООН одноголосно схвалили проект резолюції про розширення санкцій щодо КНДР.