США і Південна Корея відкладуть спільні навчання через КНДР
Як заявив глава Пентагону Марк Еспер, рішення зупинити спільні навчання США і Південної Кореї – це "акт доброї волі".
США і Південна Корея відкладуть спільні повітряні навчання, повідомляє 17 листопада південнокорейське агентство Yonhap.
Як заявив міністр оборони США Марк Еспер, це рішення – "акт доброї волі, внесок в атмосферу, що сприяє дипломатії та просуванню миру".
Раніше Північна Корея розкритикувала намір Вашингтона і Сеула провести навчання. Глава Пентагону заявив, що у відповідь на припинення навчань КНДР могла б проявити відповідну "добру волю" і сісти за стіл переговорів "без попередніх умов і вагань".
Наприкінці листопада Сполучені Штати і Південна Корея планували провести скорочену версію маневрів Vigilant Ace. Водночас у Пхеньяні заявили, що перейменування навчань не скасовує їхнього "агресивного характеру".
У серпні в КНДР зазначили, що можливість переговорів із Південною Кореєю відкинули, поки Сеул спільно з військовим контингентом США проводить військові навчання.
12 червня 2018 року президент США Дональд Трамп і лідер КНДР Кім Чен Ин провели 35-хвилинну зустріч тет-а-тет на острові Сентоса в Сінгапурі. За підсумками американсько-північнокорейського саміту, який відбувся того самого дня, сторони підписали угоду. У документі зазначено, що США нададуть КНДР гарантії безпеки, Північна Корея підтвердила прихильність до повної денуклеаризації Корейського півострова.
27–28 лютого 2019 року у в'єтнамському Ханої відбувся другий американсько-північнокорейський саміт за участю Трампа та Кім Чен Ина. Президент США під час саміту сказав, що постарається досягти з лідером КНДР домовленостей щодо денуклеаризації, а потім "перетворити Північну Корею на економічний центр". Сторони не досягли угоди.
30 червня 2019 року президенти США Дональд Трамп і Південної Кореї Мун Чже Ін, а також лідер Північної Кореї Кім Чен Ин зустрілися в Пханмунджомі – селі в демілітаризованій зоні на кордоні КНДР і Південної Кореї. Трамп перетнув демаркаційну лінію і ступив на землю КНДР. Він став першим американським президентом, який побував у Північній Кореї. Сторони домовилися створити групу переговірників від двох країн, які будуть уповноважені займатися питаннями денуклеаризації.
Північна Корея з літа 2019 року запустила кілька ракет в Японське море.