США намагалися зменшити корупцію в Україні – Помпео
За словами державного секретаря США Майка Помпео, Сполучені Штати послідовно підтримують український народ.
Адміністрація президента Сполучених Штатів Дональда Трампа завжди підтримувала Україну в боротьбі з корупцією, заявив державний секретар США Майк Помпео в інтерв'ю радіостанції KCMO, розшифрування якого опубліковано 4 листопада на сайті Держдепартаменту.
"Що стосується України, то ми були зосереджені на кількох речах. Насамперед, це країна з глибокою історією корупції. І наша місія, місія нашого посла, місія [звільненого спецпредставника Держдепартаменту США з питань України Курта] Волкера була дуже чіткою – вона полягала у створенні набору інструментів, щоб нове керівництво, президент [Володимир] Зеленський і його команда могли досягти того, про що вони заявили під час кампанії, а саме – зменшення ризику корупції", – заявив Помпео.
Він зазначив, що під час початку російської агресії проти України 2014 року колишній президент США Барак Обама відмовлявся надавати Києву системи озброєнь, необхідні для захисту держави.
Помпео підкреслив, що Трамп у цьому питанні займав послідовну позицію: тричі схвалював постачання летальної зброї Україні.
"Ми також забезпечили українську сторону технічною допомогою, яку попередня адміністрація відмовилася надавати. Ми послідовно підтримуємо український народ", – сказав держсекретар США.
Наприкінці серпня видання Politico повідомило, що президент Трамп вирішив переглянути програму надання допомоги Україні для зміцнення національної безпеки й оборони, щоб переконатися, що гроші Сполучених Штатів в Україні використовують в інтересах Вашингтона. Трамп не підтверджував цієї інформації. Віцепрезидент Майк Пенс заявляв, що надання Україні військової допомоги залежить від її успіхів у боротьбі з корупцією. 12 вересня адміністрація президента США розблокувала програму військової допомоги.
22 вересня Трамп заявив, що підтримував Україну від самого початку, але дуже розчарований тим, що інші країни не допомагають цій країні тією самою мірою. 24 вересня він визнав, що зупиняв програму допомоги Україні, домагаючись, щоб Євросоюз також виділяв кошти Києву.
24 вересня спікерка Палати представників Конгресу США демократка Ненсі Пелосі оголосила про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту президента Трампа через скандал, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск Трампа на Зеленського під час липневої телефонної розмови. Трамп просив Зеленського відновити розслідування діяльності в Україні сина свого ймовірного суперника на виборах президента США 2020 року Джо Байдена Гантера.