США не допустять, щоб Євросоюз чи хтось інший обійшов американські санкції проти Ірану – Болтон

Болтон заявив, що ніхто не має допомагати Ірану обходити санкції США

Фото: EPA

За словами радника президента США з національної безпеки Джона Болтона, Вашингтон буде непохитним у питанні санкцій, уведених проти Ірану.

Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон попередив, що Сполучені Штати не дадуть Євросоюзу або кому-небудь іншому обійти американські санкції стосовно Ірану. Про це 25 вересня він заявив в Нью-Йорку в межах 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, повідомляє агентство Reuters.

За словами Болтона, Вашингтон буде "агресивним і непохитним" у питанні санкцій, уведених проти Ірану.

Також він закликав глобальну систему банківських платежів SWIFT переглянути співпрацю з Тегераном.

20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила угоду, спрямовану на обмеження ядерної програми Ірану, в обмін на зняття з нього санкцій. Тегеран гарантував, що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї. Через 10 років, у разі виконання Іраном умов ядерної угоди, усі обмеження й умови, що містяться у резолюції ООН, мали припинити дію.

8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп оголосив, що його країна виходить зі Спільного всеосяжного плану дій щодо Ірану, вважаючи його "катастрофічним". За словами Трампа, Тегеран обманював світову спільноту, приховуючи продовження досліджень у сфері ядерної зброї.

Президент Ірану Хасан Рухані зазначив, що радий виходу США з ядерної угоди. Він назвав Вашингтон "проблемним партнером" і поінформував, що продовжить роботу за угодою із Францією, Великобританією, Німеччиною, Китаєм і Росією. Також Рухані попередив, що Тегеран може відновити збагачення урану в промислових масштабах.

6 серпня Трамп підписав указ, який відновлює санкції проти Ірану, які діяли до підписання ядерної угоди.

Наприкінці серпня у МАГАТЕ зробили висновок, що Іран не порушує умов ядерної угоди.

25 вересня представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що Росія, Китай, Великобританія, Франція і Німеччина підтвердили свою прихильність до виконання положень Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми й уклали відповідну угоду. Ці країни наполягають на розвитку шляхів торгівлі з Іраном нафтою і газом. У заяві зазначено, що потрібно захистити компанії, які забезпечують ділові зв'язки з Тегераном, від санкцій США.