Столтенберг стурбований значними інвестиціями РФ у ядерну зброю
РФ використовує під час навчань як звичайну, так і ядерну зброю, що знижує поріг стримування, зазначив генсек НАТО Єнс Столтенберг.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю виданню Stern, яке вийшло 20 червня, висловив стурбованість значними інвестиціями Росії в ядерну зброю системи озброєння.
Водночас, за словами Столтенберга, жодному члену Альянсу нічого не загрожує.
Він додав, що РФ використовує під час навчань як звичайну, так і ядерну зброю, що знижує поріг стримування.
Відносини Кремля і НАТО ускладнилися після анексії Росією Криму і початку бойових дій на сході України.
У червні 2017 року голова військового комітету НАТО генерал Петро Павел повідомив, що Росія збільшує свій військовий потенціал практично на всіх фронтах, тому НАТО має бути напоготові, щоби не допустити сценарію анексії Криму і вторгнення в Східну Україну.
1 березня 2018 року під час звернення до Федеральних зборів президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія розробила нову гіперзвукову зброю. За його словами, авіаційно-ракетний комплекс, який "не має світових аналогів", дістав назву "Кинджал" і з 1 грудня 2017 року розпочав "дослідно-бойове чергування на аеродромах Південного військового округу (до нього, зокрема, входить окупований Крим. – "ГОРДОН")".
Також, за словами глави Кремля, уже почалося серійне виробництво нового ракетного комплексу "Авангард" і проводять випробування важкої міжконтинентальної ракети "Сармат", яку обладнають "широким спектром ядерних боєприпасів".
Президент РФ розповів про розроблення крилатої ракети з ядерною енергоустановкою і "практично необмеженою дальністю польоту", яку було перевірено на полігоні наприкінці 2017 року.
22 березня стало відомо, що нове озброєння дістало назви. Бойовий лазерний комплекс названо "Пересвіт", безпілотний підводний апарат – "Посейдон", крилата ракета з ядерною енергоустановкою отримала назву "Буревісник".
Столтенберг неодноразово заявляв, що НАТО не хоче нової холодної війни з Росією.