У М'янмі засудили двох журналістів Reuters до семи років в'язниці за спробу розголошення державної таємниці
Репортерів Ва Лон і Чжо Сое У заарештували у столиці М'янми Янгоні 12 грудня 2017 року за зберігання і спробу оприлюднення документів, що становлять державну таємницю. Вони працювали над сюжетом про вбивство 10 мусульман-рохінджа під час їхнього конфлікту із владою країни. Сьогодні суд ухвалив вирок журналістам.
У М'янмі засудили до семи років позбавлення волі двох журналістів агентства Reuters за обвинуваченням у розголошенні державної таємниці під час розслідування вбивств мусульман-рохінджа в країні, пише агентство.
Суддя визнав журналістів винними в отриманні доступу до секретних документів і засудив до семи років позбавлення волі.
Спочатку обвинувачення вимагало для журналістів по 14 років в'язниці.
Закон, на який посилається м’янманське правосуддя, ухвалили під час правління у країні британських колонізаторів, зазначає Reuters.
ООН, Європейський союз, США, Канада і Австралія вже закликали владу М'янми виправдати журналістів Reuters.
Репортерів Ва Лон і Чжо Сое У заарештували у столиці М'янми Янгоні 12 грудня 2017 року за зберігання і спробу оприлюднення документів, що становлять державну таємницю. Вони працювали над сюжетом про вбивство 10 мусульман-рохінджа під час їхнього конфлікту із владою країни.
За матеріалами слідства, секретні документи журналістам передали два офіцера поліції.
27 серпня місія Організації Об'єднаних Націй зі встановлення фактів назвала військових М'янми винними в геноциді, злочинах проти людяності та військових злочинах за масові вбивства мусульман-рохінджа. За даними місії, з моменту загострення конфлікту у вересні 2017 року жертвами військових дій у М'янмі стали 10 тис. мусульман-рохінджа, сотні тисяч були змушені тікати з країни в сусідній Бангладеш.
ВВС зазначає, що влада М'янми заперечує всі звинувачення. За словами речника уряду Зау Хтая, представникам місії ООН не дозволяли відвідувати країну. Він додав, що в М'янмі працює своя "незалежна слідча комісія", щоб відповісти на "брехливі заяви" ООН та інших міжнародних організацій.
Попередні військові режими М'янми позбавили рохінджа громадянства і цивільних прав. Мусульмани становлять лише 4% від загального населення країни, тоді як більшість – 89% – буддисти.