Суд на Мальті висунув обвинувачення у справі про вбивство журналістки Галіції відомому бізнесмену
Суд на Мальті обвинуватив одного з найвідоміших на Мальті бізнесменів Йоргена Фенеча у співучасті в убивстві журналістки Дафни Каруани Галіції у 2017 році. Якщо його визнають винним, бізнесменові загрожує довічне ув'язнення.
30 листопада суд на Мальті висунув бізнесменові Йоргену Фенечу обвинувачення у співучасті в убивстві журналістки Дафни Каруани Галіції, яка загинула в жовтні 2017 році внаслідок вибуху бомби в її автомобілі. Про це повідомляє видання Times of Malta.
Фенеч не визнав себе винним за цим обвинуваченням та за іншими, зокрема, у фінансуванні злочинної організації і змові з метою вчинення злочину.
Якщо його визнають винним, бізнесменові загрожує довічне ув'язнення.
Суд ухвалив заморозити рахунки підприємця і відправив його під варту – зараз він перебуває у в'язниці Коррадіно.
Члени сім'ї Галіції після судового засідання заявили, що наступним кроком має стати відставка прем'єр-міністра Джозефа Муската. Останній напередодні сказав, що готовий піти з посади.
Фенеч є директором і співвласником бізнес-групи, яка у 2013 році уклала з урядом Мальти угоду на будівництво газової електростанції вартістю €450 млн.
53-річна Галіція загинула 16 жовтня 2017 року. Вона виїхала з дому на автомобілі, за кілька секунд пролунав вибух.
Представник офісу прем'єр-міністра країни повідомив, що вибуховий пристрій, який став причиною загибелі Галіції, прикріпили під її машиною і привели в дію дистанційно за допомогою мобільного телефона.
Уряд Мальти оголосив нагороду в розмірі €1 млн за інформацію, яка допоможе встановити винних у загибелі журналістки.
Журналістка була відомою завдяки публікаціям на тему "Панамського архіву".
У липні 2019 року прокурор висунув обвинувачення трьом чоловікам, яких підозрюють у вбивстві Галіції: Вінсенту Мускату, Джорджу Деджорджо й Альфреду Деджорджо.
У листопаді поліція в межах розслідування заарештувала відомого бізнесмена Фенеча. За кілька місяців до загибелі Галіція у своєму блозі писала про відмивання грошей через невідому компанію 17 Black, нібито пов'язану з мальтійськими політичними колами. Пізніше журналісти з'ясували, що компанія належить Фенечу.
На тлі розслідування вбивства журналістки у відставку подали міністр із туризму Мальти Конрад Міцці і голова адміністрації прем'єр-міністра Кіт Шембрі.