Суд у США відмовився на вимогу адміністрації Трампа забороняти вихід книги Болтона

Книга Болтона надійде у продаж 23 червня
Фото: ЕРА

Дозволивши вихід книги ексрадника президента США Дональда Трампа Джона Болтона, федеральний суд округу Колумбія зазначив, що тираж уже передано замовникам, і навіть одна людина може "широко" розповсюдити текст книги.

У США федеральний суд округу Колумбія відмовив адміністрації президента Дональда Трампа у вимозі заборонити вихід книги колишнього радника Трампа з національної безпеки Джона Болтона The Room Where It Happened ("Кімната, де це сталося").

Текст рішення опублікувала 20 червня телекомпанія CNN.

Свою вимогу Мін'юст, який представляв інтереси уряду США, аргументував тим, що у книзі Болтона є таємна інформація і її публікація загрожує безпеці країни.

У рішенні суду йдеться, що уряд цього не довів.

Окрім того, суд зазначив, що тираж книги Болтона вже передано замовникам і запобігти її публікації фактично неможливо, оскільки навіть одна людина, яка має таку книгу, може широко розповсюдити її зміст.

"Уряд не зміг довести, що судова заборона відверне непоправну шкоду. У задоволенні клопотання відмовлено", – вирішив суд.

Болтон був радником президента США з нацбезпеки із квітня 2018 року до вересня 2019-го. За словами Трампа, причиною відставки стали допущені Болтоном "дуже великі помилки" і невміння знаходити спільну мову з колегами по адміністрації.

Книга Болтона The Room Where It Happened має надійти у продаж 23 червня.

16 червня адміністрація президента США Дональда Трампа подала судовий позов проти Болтона, вимагаючи заборонити друк мемуарів, оскільки вони "рясніють таємною інформацією". Глава Білого дому пригрозив колишньому раднику "дуже серйозними кримінальними проблемами", якщо книгу таки буде опубліковано. За даними телеканала CNN, Болтон не має наміру відмовлятися від випуску мемуарів.

Напередодні американські ЗМІ опублікували уривки із книги Болтона. Колишній радник Трампа навів у мемуарах кілька історій, коли президент США робив безглузді заяви про міжнародні справи. Наприклад, 2018 року напередодні переговорів із президентом РФ Володимиром Путіним у Гельсінкі Трамп цікавився в помічників, чи є Фінляндія частиною РФ або це "якийсь російський сателіт". Окрім того, Болтон розповів, що Трамп у приватному порядку неодноразово висловлював невдоволення санкціями та іншими обмежувальними заходами, накладеними на Росію, "довго бурчав і скаржився", хоча публічно їх відстоював.