Суд у США визнав неконституційною реформу Obamacare
Представники Демократичної партії США мають намір оскаржити рішення суду у Техасі, який визнав неконституційним закон про доступне медичне обслуговування Obamacare, ухвалений під час правління екс-президента США Барака Обами.
Федеральний суд у штаті Техас 14 грудня визнав неконституційним закон про доступне медичне обслуговування, ухвалений під час правління екс-президента США Барака Обами, відомий як Obamacare. Про це повідомляє The Wall Street Journal.
Рішення ухвалили за позовом від 20 губернаторів-республіканців і генпрокурорів штатів. У позові йшлося, що скасування штрафу за відсутність медичного страхування позбавило сенсу весь закон. Представники 16 штатів, де правлять демократи, пообіцяли оскаржити рішення суду Техасу, зокрема у Верховному суді.
Під час апеляції закон залишиться чинним.
Скасування Obamacare було однією з основних передвиборних обіцянок президента США Дональда Трампа.
Як стверджували представники Демократичної партії, програма Obamacare за час своєї дії допомогла отримати пільгове медичне страхування 20 млн осіб, які раніше не могли його собі дозволити.
Першу спробу скасувати Obamacare республіканці зробили в березні 2017 року, однак тоді у них не знайшлося достатньої кількості голосів у нижній палаті.
За скасування значної частини закону про обов'язкове медичне страхування Конгрес США проголосував 4 травня із перевагою в чотири голоси. Голосували тільки конгресмени від Республіканської партії.