Суд відклав ухвалення вироку екс-раднику Трампа Флінну
Вирок екс-раднику американського президента Дональда Трампа Майклу Флінну суддя у Вашингтоні відклав на три місяці для подальшого співробітництва обвинуваченого зі слідством. Флінна звинувачують у даванні неправдивих свідчень.
Окружний суддя в американській столиці Вашингтоні Еммет Салліван 18 грудня відклав ухвалення вироку колишньому раднику президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Майклу Флінну. Про це повідомляє "Голос Америки".
Екс-раднику мали ухвалити вирок за давання неправдивих свідчень ФБР про контакти з послом РФ у США Сергієм Кисляком.
Салліван заявив Флінну, що не може приховати "огиду і презирство" до діянь обвинуваченого.
"Русская служба BBC" зазначає, що суддя відклав ухвалення вироку до завершення співпраці Флінна зі слідством. На це Салліван дав три місяці.
У жовтні 2016 року влада США офіційно звинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в процес президентських виборів у країні. У Кремлі ці звинувачення назвали "нісенітницею".
У грудні ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася в президентські вибори у США з метою допомогти Трампу здобути перемогу. В опублікованій доповіді американської розвідки йшлося, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію щодо втручання у вибори у США.
Із травня 2017 року ймовірне втручання РФ в американські вибори і можливу змову оточення президента США з Кремлем розслідує спеціальний прокурор Роберт Мюллер. Його розслідування викликало порушення кримінальних справ проти десятків людей, зокрема Флінна і колишнього глави виборчої кампанії Трампа Пола Манафорта.
30 листопада Мюллер висунув проти Флінна обвинувачення за двома епізодами дезінформування ФБР щодо контактів із російським послом у Штатах Сергієм Кисляком.
1 грудня Флінн визнав себе винним і оголосив, що укладає угоду зі слідством. Екс-радник стверджує, що вступив у контакт із Кисляком за вказівкою штабу Трампа.
Наприкінці серпня 2018 року Трамп назвав незаконним розслідування Мюллера про втручання Росії у президентські вибори у 2016 році і про ймовірну змову виборчого штабу глави Білого дому з російською владою.
Флінна звільнили з посади радника через 24 дні після призначення Трампа, у лютому 2017 року. Причиною його звільнення в Білому домі назвали "втрату довіри" з боку президента.