Світовий банк прогнозує найрізкіше в історії скорочення грошових переказів
На думку експертів Світового банку, обсяг грошових переказів 2020 року скоротиться через падіння зарплати і зниження зайнятості трудових мігрантів.
2020 року можливе найрізкіше в новітній історії зниження обсягу грошових переказів по всьому світу. Про це йдеться у прогнозі, опублікованому 22 квітня на сайті Світового банку.
Експерти вважають, що обсяг грошових переказів скоротиться на 20% через економічну кризу, спричинену пандемією коронавірусу і зупинкою промисловості.
"Прогнозоване падіння, яке буде найрізкішим спадом у новітній історії, багато в чому пов'язане з падінням заробітної плати і зайнятості трудових мігрантів, які, як правило, вразливіші до втрати роботи та заробітної плати під час економічної кризи у країні, що приймає", – ідеться у прогнозі.
На думку Світового банку, грошові перекази у країни з низьким і середнім рівнем доходу скоротяться на 19,7% – до $445 млрд (обсяг грошових переказів 2019 року становив рекордні $554 млрд). Це призведе до "втрати життєво важливої фінансової підтримки для багатьох вразливих домогосподарств".
"Грошові перекази є життєво важливим джерелом доходу для країн, що розвиваються. Тривалий економічний спад, спричинений COVID-19, серйозно позначається на здатності [трудових мігрантів] надсилати гроші додому", – зазначив президент Світового банку Девід Малпасс.
За його словами, у зв'язку із цим особливо важливим є скорочення локдауну у країнах із розвиненою економікою.
Світовий банк прогнозує, що обсяг грошових переказів почне відновлюватися 2021 року і зросте до $470 млрд (5,6%), проте "перспективи грошових переказів залишаються такими ж невизначеними, як вплив COVID-19 на глобальне економічне зростання".
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Ухані. У січні – лютому 2020-го перші випадки зараження коронавірусом підтвердили за межами Китаю, наприкінці лютого – на початку березня пандемія вірусу охопила Європу, згодом – США.
У зв'язку з карантином, запровадженим через епідемію, у багатьох країнах світу закрили багато підприємств, що спровокувало масштабну економічну кризу. За оцінками МВФ, це найсерйозніша криза з часів Великої депресії.
Глава Європейського центробанку Крістін Лагард заявляла, що у країнах єврозони фіксують "безпрецедентне падіння економіки", тоді як перспективи її відновлення залишаються невизначеними.